• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Оформлення закордонного паспорта
Опубліковано 01 вересня 2022 року о 14:14

У Посольстві України в Норвегії запроваджено попередній запис на прийом документів для виготовлення закордонного біометричного паспорта за допомогою електронної черги: https://go.mfa.gov.ua/

Документи на оформлення закордонного паспорта від громадян, які попередньо не записалися на прийом, не прийматимуться.

УВАГА! В умовах воєнного стану є можливість продовжити строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого закінчився, без необхідності виготовлення нового паспортного документу.громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого закінчився. Детальніше за посиланням.

Документи та бланки заяв необхідно обов’язково заповнити до прийому громадян та забезпечити наявність усіх необхідних копій. Зважаючи на велику кількість заявників та важливість надання швидких та якісних консульських послуг, у випадку відсутності повного пакету документів, консульська посадова особа може відмовити у вчиненні консульської дії.

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення Паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №152 від 7 травня 2014, Паспорт громадянина України для виїзду за кордон дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

У разі постійного проживання або тимчасового перебування особи в Норвегії документи для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі замість втраченого або викраденого, подаються до Посольства України в Норвегії.

Громадянин України не може мати більше двох паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон здається під час отримання нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли 16-річного віку, на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку – на 10 років.

Перелік необхідних документів:

  • Заповнена заява-анкета 
  • Закордонний паспорт – оригінал та копія першої сторінки і сторінок з відмітками про перебування на консульському обліку (якщо такі є);
  • Внутрішній паспорт у вигляді книжечки (за наявності) оригінал та копія; 
  • або ID-карта (за наявності) оригінал та копія;
  • Ідентифікаційний код (за наявності) та копія;
  • Документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном - оригінал та копія;
    Документ, що підтверджує сплату консульського збору (сплата консульського збору може здійснюватися безпосередньо при подачі документів у безготівковій формі в приміщенні Посольства з використанням банківського терміналу).

Перелік необхідних документів:

  • Заповнена одним із батьків заява-анкета
  • Попередній закордонний паспорт дитини (у разі наявності) - оригінал та копія першої сторінки і сторінок з відмітками про перебування на консульському обліку (якщо такі відмітки є);
  • ID-картка дитини (за наявності) (оригінал та копія);

  • Свідоцтво про народження дитини – оригінал та копія.  Документ, виданий іноземним органам влади, подається засвідченим штампом «Апостиль» та має бути перекладеним на українську мову сертифікованим перекладачем.

  • Довідка про реєстрацію особи громадянином України (якщо дитина народилася після 01.03.2001 року за кордоном)- оригінал та копія; Дії з питань громадянства 
  • Документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном - оригінал та копія;
  • Дійсний паспорт того з батьків, хто подає заяву на оформлення ПГУВК та копія;
  • У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо;
  • Документ, що підтверджує сплату консульського збору (див. пункт Оплата);
  • Присутність дитини у Посольстві під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається з 12-річного віку;
  • За умови відсутності у дитини статусу постійно проживаючої за кордоном (ПМП), починаючи з 14-річного віку, обов’язковим є надання документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України («внутрішній паспорт»), виданий на її ім’я.

  • У разі оформлення закордонного паспорта дитині до 3 років наявність фото є обов'язковою, у зв'язку з відсутністю технічної можливості зробити його в посольстві.   

  • У разі відсутності дитини до 12 років під час оформлення паспорта необхідно надати під час подачі документів на оформлення паспорта одну роздруковану кольорову фотокартку дитини розміром 10 х 15 см. на білому фоні з 70% обличчя (фотокартка повинна відповідати певним вимогам якості) й може бути подана лише у таких випадках:

    1. оформлюється дитині, яка не досягла 12-річного віку;
    2. оформлюється особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку.



На додаток до необхідних документів для оформлення паспорта (див. вище) потрібно подати:

  • документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами Норвегії (або іншої держави, в якій втрачено або викрадено паспорт), що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення та його копію;
  • копію втраченого/викраденого закордонного паспорту (у разі наявності).

Обмін паспорта здійснюється в порядку, встановленому для його оформлення, у разі:

  • зміни інформації, внесеної до паспорта, наприклад, переміни прізвища громадянином України, який постійно проживає за кордоном.


Для осіб, які тимчасово перебувають за кордоном (тобто у закордонному паспорті яких відсутня відмітка українською мовою "постійне проживання"), лише у тому випадку, коли до внутрішнього паспорта внесено такі зміни:

  • закінчення строку дії паспорта;
  • відсутність вільних сторінок у паспорті;
  • непридатність паспорта для подальшого використання;
  • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта.


При цьому, крім документів, передбачених для оформлення паспорта, заявник подає:

1) паспорт, що підлягає обміну (за виключенням його втрати/викрадення) - оригінал та одна копія сторінки з персональними даними, сторінки зі штампом «Постійне проживання. Норвегія» та сторінки з консульським обліком (за наявності таких відміток у паспорті);

2) документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (у разі потреби).

 

У разі зміни прізвища особи, що тимчасово проживає за кордоном, обов’язково подається внутрішній паспорт вже зі зміненим прізвищем та його копія.


У разі виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (крім закінчення строку дії паспорта), особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій).


У разі виникнення на території України в особи, яка постійно проживає за кордоном, обставин (подій), у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну, оформлення та видача паспорта здійснюється територіальним органом або територіальним підрозділом Державної міграційної служби України.

Вартість паспорта для дитини (до 16 років) - 440 норв. крон (за автоматизовану обробку даних), для дорослого - 1430 норв. крон (за автоматизовану обробку даних та власне оформлення паспорта).

Сплата консульського збору може здійснюватися безпосередньо при подачі документів у безготівковій формі в приміщенні Посольства з використанням банківського терміналу.

Паспорт оформлюється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на 4 роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, – на 10 років.

Видача паспорта

Видача заявникові паспорта для виїзду за кордон здійснюється тією закордонною дипломатичною установою, яка прийняла документи для його оформлення.

Для отримання паспорта заявник подає документ, що посвідчує особу.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

Під час видачі паспорта проводиться процедура верифікації (порівняння біометричних даних). Заявником проводиться візуальна перевірка персональних даних, внесених до паспорта, після чого заявник ставить підпис в анкеті на підтвердження отримання паспорта.

Якщо заявник не отримав оформлений паспорт протягом року з дня його надходження, паспорт знищується. Строк зберігання неотриманого паспорта для виїзду за кордон може бути продовжено за письмовим зверненням особи із зазначенням кінцевого строку зберігання.

Перевірити стан оформлення та надходження до Посольства вашого паспортного документа можна на сайті http://passport.mfa.gov.ua/. Для цього введіть в "Полі для вводу" ідентифікатор сесії, отриманий при подачі документів на виготовлення нового паспорта, й натисніть кнопку "Пошук". Якщо в розділі "Стан оформлення документа" з'явилося повідомлення "Документ прибув до ЗДУ" Ви можете звернутись до Посольства з питання отримання Вашого паспорта.

Повідомлення в розділі "Стан оформлення документа" про те, що «Документ виготовлено», означає те, що ваш паспорт надрукований в Україні, однак ще не доставлений в Посольство.

Для отримання паспорта особам з 16 років необхідно ОСОБИСТО звернутись до консульського відділу Посольства у прийомні години й надати наявний закордонний паспорт, на підставі якого здійснювалося оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Діти віком з 12 років мають ОБОВ'ЯЗКОВО бути ОСОБИСТО ПРИСУТНІ разом з одним із батьків при отриманні паспорта.

ОСОБИСТА ПРИСУТНІСТЬ ПРИ ОТРИМАННІ ПАСПОРТА ОСІБ З 12 РОКІВ НЕОБХІДНА ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ПОВТОРНОЇ ОБОВ’ЯЗКОВОЇ ПРОЦЕДУРИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ВІДБИТКІВ ПАЛЬЦІВ.

УВАГА! За попередньою письмовою заявою заявника, яка подається під час оформлення нового паспорта, консульська посадова особа може повернути заявнику анульований закордонний паспорт, якщо в ньому проставлені одна чи декілька віз або якщо такий паспорт є підставою для отримання (продовження) дозвільних документів на проживання в Норвегії.

Як замовити експрес доставлення:

  • Подати заяву щодо оформлення паспорта та наприкінці отримати у консула ідентифікатор сесії (6-значний номер, за яким можна відстежити онлайн етапи оформлення нового документа)
  • Перейти на портал послуги UA Passport Express Delivery
  • Ознайомитися з інструкцією
  • Клікнути на кнопку "Оформити"
  • На сторінці сервісу Portmone уважно заповнити поля
  • Здійснити сплату послуг доставлення, увівши реквізити кредитної картки Visa або Mastercard
  • На зазначену при оформленні платежу електронну пошту має надійти квитанція про здійснену сплату послуг DHL Express
  • Заповнити заяву ( .docx , 13.67 Кб ) та разом з квитанцією про сплату надіслати у сканованому вигляді на електронну адресу Посольства України в Норвегії - [email protected] 


Транслітерація

(передача звучання імені та прізвища латинськими літерами): перевірити на вебпорталі Державної міграційної служби України.

Перевірити
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux