Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Норвегією
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 23:10

Розвиток двостороннього співробітництва з Норвегією у галузях культури, освіти, спорту, зв'язків з українською діаспорою, релігії та гуманітарній сфері останнім часом набуває динамічного поступу.

Одним із важливих напрямків є співпраця між Норвезькою балетною школою та Донецьким академічним оперним театром імені А.Солов’яненка, разом із училищем хореографічного мистецтва «Київська муніципальна українська академія танцю» («КМУАТ»), започаткована ще 1997 року. В рамках співпраці здійснюються балетні постановки, проводяться майстер-класи балетного та сучасного танцю В.Писарєва у рамках Літньої балетної школи (серпень-вересень). Започатковано новий тристоронній проект балетних постановок на мотиви творів Е.Гріга «Грігіана», в рамках якого планується 2011 року підготувати низку концертів. Крім того, на навчальний рік 2011-2012рр. планується навчання учнів Норвезької балетної школи у КМУАТ.

Помітно активізувалися зв’язки й зросла кількість виступів українських оперних виконавців та музичних колективів із України. 15 грудня 2010р. у Національній опері Осло відбувся сольний виступ соліста Київського національного оперного театру Т.Штонди, який водночас братиме участь у прем’єрних спектаклях опери П.Чайковського «Євгеній Онєгін» у Осло. З низкою концертів у м.Осло упродовж листопада 2010 року виступив дует дипломованих піаністів із Одеси «Олеюрія», які налагодили довготривалу співпрацю із сучасним норвезьким композитором М.Гатхаугом.

Продовжують розвиватися українсько-норвезькі літературні контакти. У вересні 2010 року письменник А.Курков взяв участь у презентації норвезького перекладу власного твору в рамках фестивалю Kapittelen у Ставангері. З 1 по 3 листопада 2010 року в Осло пройшли українсько-норвезькі літературні дні, в рамках яких проводилися фахові семінари, лекції, зустрічі із відомими норвезькими письменниками, твори яких перекладені українською мовою. Окремо відбулася урочиста церемонія започаткування української колекції сучасної літератури у Дайхманській бібліотеці м.Осло – центральній громадській бібліотеці Норвегії.
Перспективною складовою культурно-гуманітарного співробітництва є співробітництво між музеями та мистецькими галереями обох країн. На початку 2010 року Національний директорат охорони культурної спадщини Норвегії приєднався до реалізації в Україні програми ЮНЕСКО щодо відновлення та збереження колекції Музею народної архітектури і побуту м.Львова. Проект реалізовується у співпраці з музеєм під відкритим небом «Майхауген» поблизу Ліллехаммера. У березні з.р. за сприяння Посольства делегація норвезьких експертів відвідала музей у Львові з метою визначення пріоритетних завдань для наступних фаз проекту.

Низка гуманітарних об'єднань впродовж багатьох років тісно співпрацюють з Україною у питаннях надання гуманітарної допомоги. Цільова гуманітарна допомога Україні надходить через гуманітарні організації Barn fra Ukraina, Tro Håp og Kjærlighet Stiftelsen, Організацію Червоного хреста, а також від шкіл та релігійних громад. Місія «Open Heart» (м.Драммен) продовжує підтримку пунктів харчування в Україні. Місією також утримуються реабілітаційні центри для колишніх наркоманів та алкоголіків, притулки для дітей з неблагополучних сімей у Києві та в Криму, притулок для бездомних дітей, а також проводяться дитячі літні табори у Криму. У травні 2010 року молодіжна організація школи Сіккілвен здобула премію Lions за успішну гуманітарну роботу в Україні – будівництво приміщення для дитячого будинку в с.Струмок Одеської області.

Науковцями Інституту досліджень миру PRIO українська меншина в Норвегії (поряд із двома іншими) була внесена до Проекту дослідження еволюції міграційних систем у Європі THEMIS. Після завершення проекту у 2011-12р. згадане дослідження містить першу наукову розвідку про українців у Норвегії.

З 5 по 12 грудня 2014 р. в студії «Ціан» м.Осло проходила виставка норвезького журналіста-фотографа Торгіма Халварі «Україна – не тільки війна». На ній було представлено понад 50 світлин автора, відзнятих у мирний час у мм.Київ, Харків, Одеса. Протягом тижня в студії «Ціан» пройшла низка заходів: виступ дітей старшої групи української недільної школи, майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок, лекція про особливості культури праці в Норвегії та Україні, презентовано проекти допомоги дитячим будинкам та інтернатам, дітям-інвалідам і дітям з малозабезпечених сімей на сході України, презентовано фото- та відео робіт О.Фінгера.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux