Україна розглядає Норвегію одним зі своїх важливих європейських партнерів, у співпраці з яким також зберігається значний нереалізований потенціал. Останні роки характеризувалися особливо динамічним розвитком українсько-норвезьких відносин в усіх ключових сферах, зокрема й суттєвою активізацією двостороннього політичного діалогу.
За результатами першого в історії взаємин офіційного візиту Президента України в Норвегію 18 жовтня 2016 року відносини між Україною та Норвегією офіційно проголошені міждержавним партнерством. 8-10 травня 2017 року Норвегію відвідав з робочим візитом Голова Верховної Ради України. 28 січня 2019 року відбувся офіційний візит Прем’єр-міністра України в Норвегію, одним з важливих результатів якого стало підписання Спільної заяви Глав урядів щодо посилення українсько-норвезького співробітництва у сфері енергетики.
У свою чергу, Україну відвідали з візитами Прем’єр-міністр Норвегії (18 листопада 2014 року), Президент Стортингу (Парламенту) Норвегії (18-20 вересня 2018 року), Міністр закордонних справ Норвегії (4-6 вересня 2018 року), Міністр торгівлі та промисловості Норвегії (10-11 вересня 2018 року). У квітні 2018 року у Стортингу Норвегії створено – вперше в історії двосторонніх відносин – Групу дружби з Україною.
Перша двостороння зустріч Президента України В.О.Зеленського з Прем’єр-міністром Норвегії Е.Солберг відбулася у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 25 вересня 2019 року. Міністр закордонних справ Д.І.Кулеба та Міністр закордонних справ Норвегії І.Е.Сьорейде провели дві зустрічі в онлайн-форматі (3 квітня та 4 вересня 2020 року).
Крім заходів у рамках політичного діалогу, між Україною та Норвегією відбуваються регулярні контакти на міжвідомчому та експертному рівнях, зокрема й по лінії зовнішньополітичних та оборонних відомств, міністерств енергетики, освіти, охорони здоров’я та інших установ.
У 2016-2019 роках в українсько-норвезьких відносинах створено та розпочато співпрацю у рамках низки нових ініціатив та механізмів взаємодії, зокрема Міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки (станом на 2021 рік, проведено три засідання, останнє з яких – 12 листопада 2020 року), Українсько-норвезького діалогу з європейської інтеграції, Ініціативи з підвищення енергоефективності, програми співробітництва у медичній сфері, ініціативи «Україна-Норвегія: поєднані історією». Протягом останніх років високими темпами зростає двостороння торгівля; у 2018 році розпочато перші великі інвестиційні проєкти норвезьких компаній в Україні у сфері відновлювальної енергетики; триває опрацювання нових перспективних напрямів та проєктів двосторонньої співпраці.
Від початку агресії Росії проти України Норвегія дотримується послідовної позиції на підтримку державного суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема й у повному обсязі приєднується до санкцій ЄС проти РФ, підтримує найважливіші ініціативи України в ООН тощо. На цілі проєктної діяльності в Україні Уряд Норвегії щорічно виділяє близько 20 млн. дол. США (пріоритетні напрями: реформа судової системи; підвищення енергоефективності та ядерна енергетика; сприяння розвитку торгівлі; гуманітарні проєкти на сході України).
Позитивної динаміки розвитку політичних відносин між двома країнами надали офіційний візит Голови Верховної Ради України Р.Стефанчука до Королівства Норвегія (15-18 травня 2023 року). За результатами візиту 16 травня 2023 року відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Верховною Радою України і Стортингом Королівства Норвегія.
Норвегія демонструє тверду політичну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України як на двосторонньому рівні, так і в багатосторонніх форматах (ООН, НАТО, РЄ, ОБСЄ), рішуче засуджує агресію рф проти України з першого дня військового вторгнення. 01.06.2023 – голови відповідних Парламентських Комітетів із закордонних справ, зокрема таких країн як Норвегія, Бельгія, Канада, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Франція, Ісландія, Латвія, Литва, Польща, Україна, Болгарія, Німеччина, Італія, Албанія, Люксембург, Румунія, Велика Британія, США підтримали заяву щодо повного виконання рішень Бухарестського саміту НАТО щодо членства України в НАТО.