Консульський облік усиновлених дітей-громадян України
Опубліковано 08 липня 2022 року о 17:00

На консульський облік усиновлених дітей приймаються діти віком до 18 років - громадяни України, які були усиновлені іноземцями або громадянами України та постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном.

Усиновлювачі зобов’язані протягом місяця після в’їзду до країни проживання забезпечити взяття дитини на консульський облік в закордонній дипломатичній установі України.

Для взяття на консульський облік усиновленої дитини до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання за кордоном подаються:

  1. Заява (форма заяви) від іноземця або громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, щодо взяття на облік усиновленої ним дитини - громадянина України;
  2. Заповнена облікова картка (форма картки);
  3. Одна фотокартка розміром 10×15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в закордонній дипломатичній установі України;
  4. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий паспорт України або дипломатичний паспорт України, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних такого паспорта;
  5. Оригінали та копії паспортних документів усиновлювачів (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України);
  6. Оригінал та копія рішення суду України про усиновлення дитини або рішення закордонної дипломатичної установи України про усиновлення громадянами України дитини - громадянина України, яка проживає за її межами;
  7. Оригінал та копія свідоцтва про народження усиновленої дитини;
  8. Копія документа, що підтверджує наявність дозволу компетентних органів відповідної іноземної країни на проживання (у разі наявності);
  9. Копія документа, виданого компетентними органами іноземної країни, що підтверджує адресу місця проживання або перебування на території такої країни (у разі наявності).

У разі зміни місця проживання усиновленої дитини в межах консульського округу однієї закордонної дипломатичної установи України усиновлювач у місячний строк зобов'язаний подати до такої установи відповідну заяву (форма заяви).

У разі вибуття до іншого консульського округу усиновлювач у місячний строк зобов'язаний звернутися до закордонної дипломатичної установи України за новим місцем проживання із заявами про зняття з консульського обліку усиновленої дитини за попереднім місцем проживання (форма заяви) та взяття на консульський облік за новим місцем проживання (форма заяви).

Розгляд заяв щодо взяття на консульський облік усиновленої дитини, зміни місця проживання усиновленої дитини та зняття з консульського обліку усиновленої дитини здійснюється в день звернення.

Консульський збір при цьому не стягується.

Діти-громадяни України, усиновлені іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, приймаються на консульський облік усиновлених дітей до досягнення ними 18-річного віку.

Рішення про відмову у взятті на консульський облік приймається уповноваженою посадовою особою у разі, коли:

  1. Особа, яка приймається на консульський облік, не є громадянином України;
  2. Стосовно взяття на облік звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники, що не мають документального підтвердження своїх повноважень;
  3. Документи або інформація, необхідні для взяття на консульський облік, надані не в повному обсязі, або надані документи є недійсними.

Тимчасовий консульський облік дитини (в умовах воєнного стану)

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №264 від 12 березня 2022 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України» у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану після прибуття до Данії дітей, особи, що супроводжують цих дітей, зобов’язані звернутися до Консульського відділу Посольства для постановки їх на тимчасовий консульський облік.

Це стосується дітей, які не досягли 16-річного віку і які прибули в Данію в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування.

Це також стосується дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, зарахованих до закладів на цілодобове перебування, дітей, які перебувають під опікою, дітей, влаштованих до сімей патронатних вихователів, дітей, влаштованих на виховання та спільне проживання до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, які не досягли 18-річного віку і які прибули в Данію в супроводі законного представника або іншої уповноваженої ним особи, патронатного вихователя або особи, уповноваженою керівником закладу, до якого була зарахована дитина на цілодобове перебування, чи органом опіки та піклування, чи обласною військовою адміністрацією.


Для взяття на консульський облік дитини один з її батьків має заповнити відповідну заяву. Для усиновлених дітей уповноважений представник подає заяву іншого зразка.

До заяви додаються наступні документи:

  • заповнена облікова картка (форма картки);
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • копія 1-ої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків дитини або уповноваженого представника дитини;
  • копія документа, який підтверджує тимчасове проживання у Норвегії (за наявності).

За відсутности можливості прибути до Посольства України в Норвегії особисто, пакет документів може бути надісланий поштою на наступну адресу: 0253, Норвегія, Осло, Арбінс гате, 4.

За розгляд заяви про взяття на консульський облік дітей консульський збір не стягується.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux