Портал в режимі тестування та наповнення
Науково-технічне співробітництво між Україною та Норвегією
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 23:09

Згідно з практикою, яка склалася у Норвегії, двостороннє науково-технічне співробітництво розвивається на рівні безпосередньої співпраці між науковими усутановами та науково-дослідними інститутами. Однією з найбільш успішних є співпраця норвезьких та українських науковців відповідно до чинної угоди, укладеної між Національним університетом «Києво-Могилянська Академія» та Норвезьким інститутом міжнародних відносин NUPIі Норвезькою школою менеджменту BI (Осло).

Показово продуктивним є співробітництво між Норвезьким інститутом води (NIVA) та інститутом гідробіології НАН України, Національним університетом водного господарства та природокористування у м.Рівне й іншими профільними установами в Україні з імплементації в Україні Протоколу про воду та здоров’я до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер.

Спеціалісти Норвезького геотехнічного інституту (NGI, м.Осло) входили до складу спільної місії ЄС та ООН з огляду екологічної ситуації на території Калуського промислового вузла навесні 2010 року.

Інститут енергетичних технологій (м.Халден, Норвегія) працює над впровадженням проекту зі створення на базі ЧАЕС Центру віртуальної реальності процесів виведення з експлуатації енергоблоків ЧАЕС.

Продовжує зміцнюватися українсько-норвезька співпраця у сферах чистих технологій та енергоефективності. Триває реалізація норвезько-українського проекту «Екологічно чисте виробництво, енергозбереження та поліпшення стану навколишнього середовища у промисловому секторі України» (2007-2010) – «норвезька модель», який забезпечується TEKNA (Норвезьке товариство технічних та наукових спеціалістів) і фінансується урядом Норвегії.

Проекти з енергоефективності в Україні впроваджує норвезька компанія Reintertsen AS. Низку проектів з розвитку енергоефективного виробництва в Україні підтримала Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), заснована п’ятьма північноєвропейськими країнами. Проекти головним чином пов'язані з енергетикою, сільським господарством, промисловим виробництвом і банківським сектором. У більшості з них передбачені заходи щодо скорочення енергоспоживання та викидів двооксиду вуглецю або інших парникових газів. В українському портфелі НЕФКО зараз знаходиться 56 проектів загальною вартістю 160 млн. євро.

8-10 грудня 2014 р. в Університеті Нурланд (м.Будьо) пройшла конференція «Перспективи норвезько-української співпраці». Презентовано історію та потенціал співпраці з норвезькими партнерами українських університетів: НТУУ КПІ, КНУ ім. Т.Шевченка та Університету «КРОК» (м.Киïв), НУ «Львівська політехніка», ОНУ ім. І.І.Мечникова та ПНПУ ім. К.Д.Ушинського (м.Одеса), ТНЕУ (м.Тернопіль), МКУ «Украïна-Південь» та ЧДУ ім. П.Могили (м.Миколаïв), КЛА НАУ (м.Кіровоград), НТУ нафти і газу (м.Івано-Франківськ), ВНТУ (м.Вінниця), ЧНУ ім. Ю. Федьковича (м.Чернівці). Ключовою подією заходу стало урочисте підписання Меморандуму про порозуміння між Університетом Нурланд та 12-ма українськими вишами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux