Науково-технічне співробітництво між Україною та Норвегією
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 23:09

Юридичним підґрунтям для реалізації програм і проектів двостороннього співробітництва є Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Королівства Норвегія про технічне і фінансове співробітництво, підписана під час офіційного візиту Президента України П.О.Порошенка у Норвегію 18 жовтня 2016 року. Угода дозволяє отримувати від Норвегії ноу-хау у відповідних галузях, розширювати підготовку кадрів із залученням передового норвезького досвіду, проводити відповідні консультації та впроваджувати нові технології.

Низку проектів реалізовано на напрямах середньої, вищої та післядипломної освіти. З 2015 року Європейський центр ім. Вергеланда (м. Осло) тісно співпрацює з Міністерством освіти України з метою реформування навчальної програми та національної школи. Станом на початок 2019 року до участі в програмі залучено понад 350 шкіл з усіх областей України, підготовлено більше 60 тренерів, створено кілька посібників з громадянської відповідальності, запропоновано новації до навчальної програми для 12 класу. 1 лютого 2019 року програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» почала 4‑й цикл проекту, учасниками якого стали 60 українських шкіл. В рамках програм «Євразія», «Еразмус+» та низки інших у 2019 році тривала реалізація 30 проектів Норвезького центру з питань міжнародного співробітництва та підвищення якості вищої освіти (DIKU) спільно з ВНЗ України на суму понад 8.5 млн. дол. США (загалом, з 2010 року реалізовано 70 проектів на загальну суму понад 12 млн. дол. США).

Проєкт «Норвезько-української співпраці в галузі освіти та досліджень у сфері стійкого управління» Університету Нурд (м. Будьо) з КНУ ім. Тараса Шевченка дав змогу започаткувати спільні програми і отримати дипломи 190 магістрам, 35 кандидатам наук та 60 викладачам. У рамках проєкту «Професійна перепідготовка військовослужбовців Збройних Сил України, звільнених у запас та членів їх сімей», що вже 15 років проводиться під егідою Міжнародного фонду соціальної адаптації, Норвезького Інституту ділового управління Університету Нурд та 18 університетів України, у весняному семестрі 2019 р. перепідготовку пройшли 492 особи. Наразі обговорюється можливість продовження проєкту на 2020-2022 роки.

Тривають проекти двосторонньої співпраці із залученням КНУ ім. Тараса Шевченка, НТУ «КПІ», НУ «Києво-Могилянська академія». За підтримки «Фонду родини Богдана Гаврилишина» Осло традиційно відвідують делегації української молоді для вивчення місцевого досвіду ведення бізнесу та муніципального управління. Норвезько-українська торговельна палата шостий рік поспіль реалізує програму бізнес-навчання «Молоді підприємці».

Наприкінці 2019 року започатковано трирічний проєкт співпраці між Україною та Норвегією у сфері охорони здоров’я загальною вартістю близько 4 млн. дол. США). Ключова увага у рамках проєкту буде зосереджена на підтримці реформування системи охорони здоров’я в Україні. До втілення проєкту будуть залучені низка лікувальних та науково-дослідницьких закладів України та Норвегії. Від української сторони реалізація проєкту координуватиметься Міністерством охорони здоров’я України, від норвезької сторони – Міністерством охорони здоров’я та соціальних служб Норвегії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux