Науково-технічне співробітництво між Україною та Норвегією
Опубліковано 19 жовтня 2020 року о 23:09

Юридичним підґрунтям для реалізації програм і проектів двостороннього співробітництва є Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Королівства Норвегія про технічне і фінансове співробітництво, підписана 18 жовтня 2016 року. Угода дозволяє отримувати від Норвегії ноу-хау у відповідних галузях, розширювати підготовку кадрів із залученням передового норвезького досвіду, проводити відповідні консультації та впроваджувати нові технології. 

Низку проектів реалізовано на напрямах середньої, вищої та післядипломної освіти. З 2015 року Європейський центр ім. Вергеланда (м. Осло) тісно співпрацює з Міністерством освіти України з метою реформування навчальної програми та національної школи. 27 січня 2020 року програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» почала 5‑й цикл проекту, учасниками якого стали 60 українських шкіл. Станом на початок 2020 року до участі в програмі залучено понад 350 шкіл з усіх областей України, підготовлено більше 72 тренерів, створено кілька посібників з громадянської відповідальності, запропоновано новації до навчальної програми для 12 класу. В рамках програм «Євразія», «Еразмус+» та низки інших у 2020 році триває реалізація 11 проектів Норвезького центру з питань міжнародного співробітництва та підвищення якості вищої освіти (DIKU) спільно з ВНЗ України (загалом, з 2010 року реалізовано 70 проектів на загальну суму понад 12 млн. дол. США).

Проєкт «Норвезько-української співпраці в галузі освіти та досліджень у сфері стійкого управління» Університету Нурд (м. Будьо) з КНУ ім. Тараса Шевченка дав змогу отримати дипломи 190 магістрам, 35 кандидатам наук та 60 викладачам. У рамках проєкту «Професійна перепідготовка військовослужбовців Збройних Сил України, звільнених у запас та членів їх сімей», що вже 15 років проводиться під егідою Міжнародного фонду соціальної адаптації, Норвезького Інституту ділового управління Університету Нурд та 18 університетів України, професійну перепідготовку отримали 10 646 осіб, серед них 1401 учасників АТО/ООС. Наразі проєкт подовжено на 2020-2022 роки.

Тривають проекти двосторонньої співпраці із залученням КНУ ім. Тараса Шевченка, НТУ «КПІ», НУ «Києво-Могилянська академія». За підтримки «Фонду родини Богдана Гаврилишина» Осло традиційно відвідують делегації української молоді для вивчення місцевого досвіду ведення бізнесу та муніципального управління. Норвезько-українська торговельна палата сьомий рік поспіль реалізує програму бізнес-навчання «Молоді підприємці».

Наприкінці 2019 року започатковано трирічний проєкт співпраці між Україною та Норвегією у сфері охорони здоров’я загальною вартістю близько 4 млн. дол. США). Ключова увага у рамках проєкту буде зосереджена на підтримці реформування системи охорони здоров’я в Україні. До втілення проєкту будуть залучені низка лікувальних та науково-дослідницьких закладів України та Норвегії. Від української сторони реалізація проєкту координуватиметься Міністерством охорони здоров’я України, від норвезької сторони – Міністерством охорони здоров’я та соціальних служб Норвегії.

Особливою динамікою відзначився розвиток співробітництва в оборонній сфері, зокрема в рамках зустрічі Міністра оборони України А. Загороднюка з Міністром оборони Королівства Норвегія Ф. Бакке-Єнсеном у лютому 2020 року обговорено поточний стан співробітництва між двома країнами, зокрема можливості співробітництва в рамках «Північноєвропейського оборонного співробітництва» (NORDEFCO), проведення консультацій щодо політичної стратегії з питань територіальної цілісності, незалежності та безпеки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux