Торгівля та інвестиції
Опубліковано 01 березня 2021 року о 00:27

Протягом останніх років українсько-норвезьке торговельне та інвестиційне співробітництво характеризується високими темпами зростання.

За даними Державної служби статистики України, у 2020 році загальний товарообіг між Україною і Норвегією зріс до 370 млн. дол. США (з близько 220 млн. дол. США у 2016 році); український імпорт в Норвегію у 2020 році становив близько 65 млн. дол. США, норвезький експорт в Україну – близько 305 млн. дол. США.

У 2020 році Україна експортувала в Норвегію товарів на 27 млн. дол. США. Основними статтями експорту товарів з України в Норвегію була продукція суднобудування (22%), агропромислового комплексу (18%), машинобудування (15%), текстильної промисловості (13%), а також дорогоцінне та напівдорогоцінне каміння (11%). За цей же період з Норвегії Україна імпортувала товарів на 288 млн. дол. США. Основною позицією норвезького експорту товарів в Україну традиційно залишалися риба та морепродукти (76%), також Україна імпортувала з Норвегії добрива (6%) та нікель (6%).

Експорт послуг з України в Норвегію у 2020 році становив близько 38 млн дол. США. Його основними статтями були послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні послуги (63%), транспортні послуги (20%) та ділові послуги (14%). Імпорт послуг з Норвегії в Україну становив близько 16 млн. дол. США. Його основними позиціями були ділові послуги (81%) та послуги у сфері телекомунікацій(10%).

Реальні обсяги експорту товарів та послуг з України в Норвегію є значно вищими за дані Державної служби статистики України. Так, за даними Центрального статистичного бюро Норвегії, у 2020 році Україна експортувала в Норвегію товарів на суму майже 70 млн дол. США (або у 2,5 рази більше за відповідні дані Держстату України). Схожою є ситуація і з обсягами експорту послуг з України в Норвегію. Існуючі відмінності у статистичних даних України та Норвегії спричинені незазначенням Норвегії як країни призначення для багатьох товарів та послуг українського експорту та, натомість, їхнім зарахуванням як експорту до держав ЄС, насамперед Данії, Нідерландів, Німеччини, Польщі та країн Балтії.

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Норвегією регулюється Угодою про зону вільної торгівлі між Україною та державами-членами ЄАВТ та Угодою про сільське господарство між Україною та Норвегією (обидві угоди підписані 24 червня 2010 року та набули чинності 1 червня 2012 року).

Найбільш далекосяжні зрушення в українсько-норвезьких відносинах упродовж останніх років відбулися в інвестиційному співробітництві – перші великі інвестиційні проєкти норвезьких компаній NBT та Scatec Solar в Україні у сфері відновлювальної енергетики, розпочаті у 2018 році, вже найближчим часом мають забезпечити залучення в українську економіку близько 1,7 млрд. дол. США іноземних інвестицій. Інвестицій з України в економіці Норвегії не зареєстровано.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux