• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Українці в Норвегії
Опубліковано 31 березня 2024 року о 12:00

За даними Норвезької імміграційної служби, станом на червень 2024 року в Норвегії проживало понад 70 тисяч громадян України зі статусом тимчасового колективного захисту. Найбільшими за кількістю українців осередками є міста Осло, Берген, Ставангер, Тронхейм та Драммен. В цілому ж українці мешкають розосереджено по всій території Норвегії.

За приблизними оцінками Статистичного Центрального Бюро Норвегії, кількість українців, працюючих у країні, нараховує понад 11 тисяч осіб, серед них більше половини – прибули до Норвегії після початку повномасштабного вторгнення РФ. Кожен п'ятий українець у віці 20-66 років, який іммігрував до Норвегії після російського вторгнення, мав роботу станом на листопад 2023 року (готельна та ресторанна діяльність, ділові послуги, переробна промисловість, охорона здоров'я та соціальна робота, первинна промисловість та роздрібна торгівля). Має місце практика української трудової міграції за сезонним принципом: близько 250 українців є нерезидентами - іноземні працівники, які приїжджають на роботу.

Українські організації в Норвегії

В Норвегії діють регіональні українські культурно-просвітницьких громадські організації, а також ініціативні групи, які займаються окремими напрямками співпраці.

Українська громада в Норвегії (м. Осло) офіційно зареєстрована 09.10.2004 року. Головною метою створення і діяльності організації є збереження національної самобутності українців за кордоном.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/204842916210134

Електронна адреса: [email protected]

При Українській громаді в Норвегії (м. Осло) діє недільна школа для двох вікових груп (2-5 років та 6-12 років).

Facebook: https://www.facebook.com/ukrainska.shkola.kobzar.v.norvegii/

Українська спілка в Ругаланн (м. Ставангер) офіційно зареєстрована  09.03.2015 року. Спільноту створено для спілкування та гуртування украïнців області Ругаланн. Робота зосереджена на підтриманні та розвитку мови і культури, проведенні волонтерської діяльності.

Сайт: https://www.ufir.no/

Facebook: https://www.facebook.com/ukrainskforeningirogalnad

Електронна адреса: [email protected]

Український культурно-освітній Центр у Норвегії (м. Осло) офіційно зареєстрований 04.09.2016 року. Основна діяльність Центру спрямована на  збереженням української мови, культури та традтцій.

Facebook: https://www.facebook.com/ukrainian.culture.education.norway/

Електронна адреса: [email protected]

 При Українському культурно-освітньому Центрі засновано Українську школу «Еллісів» у м. Осло, українську бібліотеку дитячої та юнацької літератури, норвезьке відділення Української скаутської організації «Пласт».

Facebook: https://www.facebook.com/ellisiv.ukrainian.school.oslo.norway/

Електронна адреса: [email protected]

Українська спілка в Бергені та Хордаланн (м. Берген) була заснована заснована 1.10.2016 року (офіційно зареєстрована 2.01.2017 року). Спілка була заснована із метою допомоги українцям, волонтерської та гуманітарної діяльності, сприяння культурним зв’язкам та промоції української культури.

Facebook: https://www.facebook.com/ukrainereihordaland

Електронна адреса: [email protected]

Українська спілка в Тронхеймі (м. Тронхейм) була офіційно зареєстрована 12.10.2018 року. Основною метою є підтримання зв‘язків з українцями, які проживають в Норвегії, розвиток української культури, мови, забезпечення міжкультурного обміну.

Facebook: https://www.facebook.com/ukrainsktrondheim/

Електронна адреса: [email protected].

Українська громада Східної Норвегії (м. Осло) була офіційно зареєстрована 25.03.2020 року. Організація створена для об'єднання українців в Норвегії та сприяння інтеграції українців в норвезьке суспільство.

Facebook: https://www.facebook.com/UkrainskForeningEastNorway/

Електронна адреса: [email protected]

Норвезько-українська організація в Адгері (м. Крістіансанн) була заснована 24.02.2022 року. Основні напрямки діяльності - допомога біженцям в соціалізації в норвезьке суспільство, гуманітарна допомога в Україну, популяризація України в Норвегії.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/1312684039244651/

Електронна адреса: [email protected]

Українська громада в Будо (м. Будо) була заснована 29.03.2022 року. Мета організації - просування української культури, освіти та соціальних заходів, а також українсько-норвезька інтеграція на місцевому рівні.

Сайт: https://www.ukrbodo.no/uk

Facebook: https://www.facebook.com/UkrBodo

Електронна адреса: [email protected]

Асоціація української креативності та ідентичності (о. Валдерой) офіційно зареєстрована 30.06.2023 року. Метою організації є поширення української культури в Норвегії. Основні напрямки діяльності - мистецтво, музика, література, поезія, туризм та інші.

Facebook: https://www.facebook.com/groups/713633383036735

Електронна адреса: [email protected]

Навчальні та культурні осередки українців

В Норвегії діють 3 недільні школи – «Українська школа «Кобзар» в Норвегії» (на сьогодні діє три осередки школи: м. Осло, м. Мйондален (регіон Бускеруд) та м. Сундал (регіон Море ог Румсдал), «Українська школа «Еллісів» в Осло», українська школа у м. Ставангер.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux