Залишення на постійне місце проживання за кордоном
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Консульський відділ Посольства Україниу Норвегії приймає клопотання про залишення на постійне місце проживання (ПМП) у Норвегії від громадян України, які отримали дозвіл на проживання від компетентних органів Норвегії.

Увага! Новий порядок оформлення ПМП: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0077-18

Громадяни України, які виїхали за її межі тимчасово та досягли 16-річного віку, при порушенні клопотання про залишення на постійне місце проживання за кордоном подають особисто до Посольства України такі документи:

1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (або дійсний проїзний документ дитини), за яким громадянин України виїхав за її межі та копія усіх сторінок (крім вільних);

2. 1 кольорова фотокартка розміром 35х45 мм;

3. Заява-анкета (zayava1.doc), заповнюється українською мовою;

4. Дозвіл на проживання в Норвегії;

5. За наявності у заявника дітей віком до 16 років – оригінал і копія їх свідоцтв про народження (при народженні дитини на території Норвегії – довідка та її копія про реєстрацію дитини громадянином України для дітей, які народились після 01.03.2001 р., за наявності - паспорт). При різних прізвищах заявника та дитини подається свідоцтво про шлюб заявника.

6. Паспорт громадянина України (за наявності) та одна копія.

- при цьому слід мати на увазі, що для завершення формальностей у справі ПМП (після прийняття позитивного рішення) Порядком відводиться лише 6 місяців. При цьому ті заявники, яким виповнилося 14 років, та які одночасно повідомили про відсутність у них національного (внутрішнього) паспорта на момент порушення клопотання, для виконання цих формальностей повинні будуть в обов'язковому порядку попередньо оформити такий паспорт.Тому задля уникнення випадків недотримання термінів виконання формальностей та скасування Посольством прийнятих рішень (що призведе до необхідності повторного оформлення ПМП) наполегливо радимо усім заявниками старше 14 років у випадку відсутності національного паспорта подбати про його оформлення заздалегідь - до порушення клопотання щодо оформлення ПМП

7. Нотаріально засвідчені заяви дітей віком від 14 до 16 років (zayava2.doc) про згоду на своє залишення на постійне місце проживання разом з батьками або одним із них та її 3 копії. Оригінал заяви залишається в матеріалах справи.

8. Якщо діти, які не досягли  16-річного віку залишаються на постійне місце проживання за кордоном з одним із батьків, подається нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків. У випадку смерті одного із батьків подається свідоцтво про смерть та одна копії. Якщо він пропав безвісті/позбавлений батьківських правв, изнаний недієздатним або обмежено дієздатним/оголошено померлим – рішення суду та  його копія. Якщо батько дитини був записаний до свідоцтва про народження дитини зі слів матері, подається відповідна довідка відділу РАЦСу за місцем реєстрації народження.

9. Заява про ознайомлення з умовами оформлення ПМП (додаток 3);

10. Копія довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків (за наявності);

11. Документ про сплату консульського збору. Номер рахунку для сплати консульського збору 70580583219, BIC DNBNOKK. Збір потрібно сплатити до відвідання Посольства і на прийом принести роздруковану квитанцію про сплату.

 

Для оформлення документів на залишення на постійне проживання за кордоном дитини, яка не досягла 16 років, законний представник (УВАГА! ЗА УМОВИ, коли законний представник НЕ ПОДАЄ заяву щодо себе разом з дитиною!) подає щодо неї такі документи:

 1. Заповнена та підписана законним представником заява-анкета;
 2. Свідоцтво про народження дитини та його копія. Для осіб, народжених за кордоном, починаючи з 01.03.2001 року, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України та її копія;
 3. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон законного представника та його копія;
 4. 1 кольорова фотокартка розміром 35х45 мм дитини, яка не досягла 16 років;
 5. Документи, що підтверджують повноваження законного представника, та їхні копії. Повноваження батьків дитини підтверджується свідоцтвом про народження. У разі невідповідності ІМЕНІ (ПІБ) у документах заявника та дитини, додатково подаються документи, що підтверджують факт зміни ІМЕНІ (ПІБ);
 6. Нотаріально засвідчена заява про згоду другого з законних представників (батьків), який залишається в Україні. У випадку смерті одного із батьків подається свідоцтво про смерть та одна копії. Якщо він пропав безвісті/позбавлений батьківських прав, визнаний недієздатним або обмежено дієздатним/оголошено померлим – рішення суду та  його копія. Якщо батько дитини був записаний до свідоцтва про народження дитини зі слів матері, подається відповідна довідка відділу РАЦСу за місцем реєстрації народження.  У разі, якщо інший законний представник є іноземцем або особою без громадянства    (або громадянин України, що вже має оформлений за українським законодавством дозвіл щодо виїзду на постійне проживання), що підтверджено документально (копія паспортного документа/посвідчення), його згода не потрібна.
 7. Паспорт громадянина України  (за наявності) та одна копія.
 8. Копія довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків (за наявності).
 9. Заява про ознайомлення з умовами оформлення ПМП (додаток №3).
 10. Документ особи віком від 14 до 16 років, що посвідчує особу та підтверджує належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон або дійсний проїзний документ дитини).
 11. Документ про сплату консульського збору.

 

У випадку відмови у задоволенні клопотання, консульський збір не повертається. 

Орієнтовний термін завершення загальної процедури оформлення ПМП - до 8  місяців.


УВАГА!!!

Документи приймаються тільки комплектно.

 • Документи, видані іноземними органами влади, в т.ч. органами Королівства Норвегія, подаються легалізованими або засвідченими штампом «APOSTILLE».
 • Іноземні документи мають бути перекладені на українську мову сертифікованим перекладачем. Переклад робиться після засвідчення документа «APOSTILLE» в норвезьких органах. 
 • Написання Ваших прізвищ та імені у всіх документах та їхніх перекладах має збігатись та відповідати їх написанню у Вашому закордонному паспорті!
 • Роздруківка про сплату консульського збору, зробленого через Online-banking, не приймається без печатки банку та підпису банківського співробітника. Якщо заявник подає банківську квитанцію або її копію, на ній має стояти печатка банку (або інша його відмітка) та підпис банківського співробітника.
 • У разі досягнення особою 14-річного віку під час оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном  громадянами України, які виїхали за кордон тимчасово, при прийнятті заяви консульська посадова особа письмово інформує законного представника про те, що зняття з реєстрації місця проживання в Україні та отримання відповідного підтверджуючого документа (Є НЕОБХІДНОЮ, УМОВОЮ ДЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОНОМ) можливо ВИКЛЮЧНО ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ (т.зв. «внутрішнього паспорта»). Інформація має бути підписана завником та долучена до справи.
 • Якщо заявник протягом 6 місяців з моменту направлення йому повідомлення про прийняття рішення не звернувся до ЗДУ для завершення оформлення документів для залишення на постійне прживання за кордоном – РІШЕННЯ СКАСОВУЄТЬСЯ.

Консульський збір за розгляд документів щодо оформлення постійного проживання в Норвегії становить 2200 норвезьких крон. Оплата перераховується на рахунок Посольства України у Норвегії № 7058.05.83219 (DnB NOR Bank).

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux