Норвегія – високорозвинена країна, яка має невелику але стабільну економіку з динамічним приватним сектором, потужним державним сектором (Уряд Норвегії контролює ключові сфери економіки, зокрема нафтовий сектор, зберігає контроль над низкою великих державних підприємств) і розгалуженою мережею соціального захисту. ВВП на душу населення є одним з найвищих у світі (92,7 тис. дол США (за даними Центрального статистичного бюро Норвегії)), що підкріплюється десятиліттями успіху в нафтогазовому секторі та інших галузях світового класу, таких як судноплавство, суднобудування та аквакультура. ВВП Норвегії різко змінюється від року до року залежно від цін на експортовані енергоносії та курсу норвезької крони.
Має значні резерви для зовнішнього інвестування, зокрема й найбільший у світі суверенний фонд, загальна вартість активів якого становить 1,36 трлн. дол. США. Норвегія належить до першої десятки найбільших експортерів газу, також є одним з провідних світових експортерів нафти. Норвегія – провідний виробник і другий за величиною експортер морепродуктів в світі після Китаю. Незважаючи на відсутність формального членства, глибоко інтегрована в ЄС, зокрема є учасником єдиного ринку ЄС (за виключенням сфер рибного та сільського господарства), членом Шенгенської зони тощо.
Норвегія – це безпечне і просте місце для ведення бізнесу. Міжнародні рейтинги Норвегії: Індекс людського розвитку – 0,96 (2 місце); Індекс сприйняття корупції – 84 (4 місце); Світовий індекс свободи преси – 98,18 (1 місце).
Показники зовнішньої торгівлі товарами: товарообіг – 216.9 млрд дол. США, експорт – 140.5 млрд. дол. США (-30%), імпорт 76.4 млрд. дол. США (+1.1%).
Основні статті та країни експорту: нафта і природний газ – 61%; традиційні товари (зокрема, риба і морепродукти) – 38%; судна та нафтові платформи – 0,07%; Велика Британія (20,8%), Німеччина (19,2%), Нідерланди (7,8%), Швеція (7,8%), Франція (7,3%).
Основні статті та країни імпорту: традиційні товари – 54% (зокрема, тваринні, рослинні жири та олії; корми для тварин; фрукти; предмети одягу; машини, ядерні реактори, котли; електричне, електронне обладнання; мінеральне паливо, масла; пластмаси); нафта і природний газ – 3,8%; судна та нафтові платформи – 0,6%; Німеччина (19,2%), Велика Британія (18,7%), Нідерланди (8,5%), Швеція (7,8%), Данія (5%), США (3,1%).