Економіка та бізнес-клімат Норвегії
Опубліковано 04 січня 2022 року о 00:26

Норвегія – високорозвинена країна, яка має невелику але стабільну економіку з динамічним приватним сектором, потужним державним сектором (Уряд Норвегії контролює ключові сфери економіки, зокрема нафтовий сектор, зберігає контроль над низкою великих державних підприємств) і розгалуженою мережею соціального захисту. ВВП на душу населення є одним з найвищих у світі (61 тис дол США), що підкріплюється десятиліттями успіху в нафтогазовому секторі та інших галузях світового класу, таких як судноплавство, суднобудування та аквакультура.

Має значні резерви для зовнішнього інвестування, зокрема й найбільший у світі суверенний фонд, загальна вартість активів якого становить понад 1,3 трлн дол США. Норвегія належить до першої десятки найбільших експортерів газу, також є одним з провідних світових експортерів нафти. Норвегія - провідний виробник і другий за величиною експортер морепродуктів в світі після Китаю. Незважаючи на відсутність формального членства, глибоко інтегрована в ЄС, зокрема є учасником єдиного ринку ЄС (за виключенням сфер рибного та сільського господарства), членом Шенгенської зони тощо.

Норвегія – це безпечне і просте місце для ведення бізнесу, вона займає
9 місце з 190 країн в Індексі ведення бізнесу Світового банку за 2020 рік і 7 місце з 180 країн в Індексі сприйняття корупції Transparency International за 2020 рік.

Економіка Норвегії є однією з тих, які долають наслідки пандемії COVID-19 найкраще. Падіння ВВП Норвегії становить 2,5% у 2020 році. Це є ще одним підтвердження того, що економіка Норвегії демонструє хороші результати в порівнянні з іншими країнами. Таким чином, економічний спад в 2020 році є нижчим, ніж очікувалося відповідно до експертних оцінок, однак все ще є найбільшим з часів Другої світової війни.

За останніми оцінками Міжнародного валютного фонду (квітень 2021 року), після послаблення заходів щодо боротьби з пандемією COVID-19 в норвезькій економіці очікується стійке зростання. В 2021 році реальне зростання ВВП країни складе 3,2%, і до кінця року перевищить рівень, що передував пандемії.

Основними торговельними партнерами є: Великобританія, Нідерланди, Франція, Швеція, Німеччина, Китай, США, Данія, Польща. Традиційно Норвегія експортує енергоємну продукцію та імпортує високотехнологічні промислові товари. Основні статті імпорту: машини, ядерні реактори, котли; транспортні засоби; електричне, електронне обладнання; мінеральне паливо, масла; вироби із заліза або сталі; меблі; оптичні, фото, технічні, медичні апарати; пластмаси; фармацевтична продукція; нікель; кораблі, катери та інші плавучі споруди; неорганічні хімічні речовини, сполуки дорогоцінних металів; дерево та вироби з дерева, деревне вугілля. Основні статті експорту: сира нафта; природний газ; конденсат природного газу; судна та нафтові платформи; риба.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux