В Осло пройшла церемонія вшанування пам’яті мільйонів українців, які 90 років тому стали жертвами геноциду з боку радянського тоталітарного режиму. Організований українською громадою Норвегії захід за участю сотень українців відбувся перед норвезьким Парламентом, як нагадування того, що Норвегія досі на національному рівні не визнала Голодомор 1932-1933 років в Україні. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Тимчасовий повірений у справах України в Норвегії Ігор Головченко у своєму виступі наголосив на тому, що російський режим, після століть намагань знищити українську націю та ідентичність, продовжує робити це і зараз, після здобуття Україною незалежності. Підкреслив значення Революції Гідності для боротьби України за свою суверенність та висвітлив нинішні події повномасштабної агресивної війни РФ проти України. Привернув увагу до Другого міжнародного саміту з продовольчої безпеки, гуманітарної ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Зерно з України» та готовності українського народу, який свого часу пережив жахіття Голодомору, і надалі підтримувати світову продовольчу безпеку навіть в умовах вторгнення Росії.