Громадяни України, які потребують уточнення своїх даних по військовому обліку, можуть звертатись до технічної підтримки системи Резерв+ за електронною адресою: [email protected] із зазначенням своїм повних даних: ПІБ, РНОКПП, контактного номера телефону, дати народження та суті проблеми.
Додаткову інформацію щодо процедури уточнення даних по військовому обліку можна отримати на офіційному вебсайті Міністерства оборони України.
* * *
Щодо додаткової інформації у частині проходження військово-лікарської комісії:
16 серпня 2024 року Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову №932 «Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів» (932-2024-п), яка, зокрема, регулює питання надання чоловікам віком від 18 до 25 років, які перебувають за кордоном, можливості постановки на військовий облік шляхом проходження електронної ідентифікації та уточнення своїх персональних даних засобами електронного кабінету призовника/військовозобов’язаного.
У частині проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) положеннями зазначеної Постанови унормовано, зокрема:
- можливість військово-лікарській комісії робити висновок про стан здоров’я особи на основі документів та даних, наявних в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) eHealth (https://ehealth.gov.ua/);
- порядок проходження військово-лікарської комісії для осіб з інвалідністю та осіб, які мають певні захворювання – згідно з положеннями Постанови такі особи зможуть пройти ВЛК без проведення самого медичного огляду.
Звертаємо увагу, що розроблення алгоритму дій заявників з питань, унормованих постановою Кабінетом Міністрів України від 16 серпня 2024 року №932, покладено на Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ та Державну міграційну службу України, які відповідають за розроблення порядку реалізації відповідного експериментального проекту.
* * *
Роз'яснення щодо прийому заяв на отримання консульських послуг для чоловіків віком 18-60 років
1. Як тепер відбуватиметься надання консульських послуг чоловікам призовного віку?
З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають/проживають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг.
Згідно з новим законодавством, поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, такі заявники мають також подати свій військово-обліковий документ в електронному вигляді (е-ВОД).
2. Що таке електронний військово-обліковий документ (е-ВОД)?
Це електронний документ, який відображається у застосунку на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Починаючи з 18 червня його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.
3. Коли можна не подавати електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг?
Електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати у трьох випадках.
По-перше, якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт»).
По-друге, коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства.
По-третє, якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.
4. Що таке електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста та коли він запрацює?
Електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста — один з методів оновлення військово-облікових даних. Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет реалізований у форматі мобільного застосунку “Резерв+”, який можна завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play.
Застосунок для військовозобов'язаних з'явився 18 травня, аби в кожного була можливість виконати свій обов'язок та уточнити свої контактні дані. Докладні інструкції щодо роботи мобільного застосунку вже оприлюднюються на ресурсах Міністерства оборони: Facebook, Telegram.
В мобільному застосунку для військовозобов'язаних можна уточнити мобільний номер телефону, місце фактичного проживання та адресу електронної пошти, як це визначено законодавством. Детальніші роз’яснення містяться у дописах Міністерства оборони у Facebook та відеоінструкції на YouTube.
З 18 червня у застосунку з'явилася можливість після уточнення своїх даних сформувати витяг з реєстру Оберіг з особистими персональними та службовими даними, які зберігаються в реєстрі (електронний військово-обліковий документ, е-ВОД).
З усіх питань щодо роботи застосунку можна звертатися у службу підтримки, яку забезпечує Міністерство оборони України. Додаткова інформація опублікована у день запуску сервісу.
Усе про Резерв+ та відповіді на дотичні запитання від Міноборони:
Резерв+ (мобільний застосунок реєстру Оберіг)