«Майбутнє Європи вирішується в Україні. Сприяння зміцненню України відповідатиме інтересам всіх громадян Норвегії», – інтерв'ю Посла України в Норвегії Вячеслава Яцюка норвезькому виданню Forsvarets Forum (The Norwegian Defence Magazine)
Опубліковано 09 грудня 2021 року о 11:48

В інтерв'ю норвезькому виданню Forsvarets Forum (The Norwegian Defence Magazine) Посол України в Норвегії Вячеслав Яцюк пояснює, чому нинішня загроза військового наступу на Україну з боку Росії є частиною більш широкого конфлікту між Росією та Заходом; чому неготовність євроатлантичної спільноти підтримати Україну як її де-факто члена мала б нищівні наслідки для інтересів усіх інших її членів та авторитету Заходу на світовій арені; чому першочерговим завданням нині має стати демонстрація Кремлю ефективної стратегії стримування та переконання його у катастрофічних наслідках для Росії можливої нової агресії проти України; а також, що особливо важливо, чому зміцнення обороноздатності України та посилення можливостей української економіки має розглядатися одним із центральних елементів такої стратегії.

«Те, що нині вирішується в Україні, має надзвичайно важливе значення для Норвегії та її інтересів», – підкреслює Посол України в Норвегії. «Цілі Росії не обмежуються Україною. Росія послідовно працює над тим, щоб "демонтувати" європейський безпековий порядок та послабити усі основні інституції, які його підтримують, зокрема НАТО. Саме тому сприяння зміцненню України в інтересах кожного норвежця. Якщо Росія вирішить піти на подальшу ескалацію агресії, є всі підстави очікувати на загальне погіршення безпекової ситуації в Європі, значно агресивнішу політику Росії в регіонах Балтійського та Баренцева морів, посилення мілітаризації Арктики, нові серйозні провокації з боку Росії у регіоні Крайньої Півночі, який є надзвичайно важливим для Норвегії. Очевидно, що у такому випадку безпекове становище Норвегії значно погіршиться, і ціна, яку доведеться сплачувати Норвегії, буде незрівнянно вищою за витрати, пов’язані з можливим посиленням її практичного внеску у підтримку України на нинішньому етапі. Якщо Норвегія погодиться посилити свою практичну підтримку України у цей критичний момент, ця посилена підтримка – разом із внесками інших держав євроатлантичного співтовариства, які Україна продовжує отримувати – відіграватиме потужну роль у забезпеченні стримування Росії від подальшої агресії і, таким чином, зміцнить європейську безпеку, зокрема й безпеку Норвегії».

З повним текстом інтерв'ю можна ознайомитися за посиланням: 

https://forsvaretsforum.no/krig-nato-norge/ukraina-i-norges-egeninteresse-a-avskrekke-russland/231685

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux