• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Коментар МЗС стосовно схвалення Радою ООН з прав людини резолюції щодо ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії
Опубліковано 05 квітня 2025 року о 16:15

Міністерство закордонних справ України вітає схвалення 4 квітня Радою ООН з прав людини ініційованої Україною резолюції «Ситуація з правами людини в Україні внаслідок російської агресії» (посилання на резолюцію https://docs.un.org/A/HRC/58/L.22 )

Документ продовжує ще на рік мандат Незалежної міжнародної комісії ООН для розслідування порушень міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права, а також злочинів, пов’язаних з російською агресією проти України. Упродовж трьох років роботи Комісія задокументувала численні факти та свідчення злочинів, скоєних російськими військовими.

У день ухвалення резолюції російські злочинці нанесли варварський удар балістичною ракетою по житловому кварталу Кривого Рогу, вбивши 18 людей, серед яких 9 дітей. Це черговий російський злочин, який має бути задокументований Комісією.

У резолюції Рада ООН з прав людини вкотре підтвердила свою відданість суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України, засудивши агресію Російської Федерації проти України як грубе порушення Статуту ООН.

Резолюція суворо засуджує численні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права з боку держави-агресора, зокрема триваючі атаки на цивільну інфраструктуру України, що призводять до численних жертв та позбавляють людей доступу до життєво важливих послуг; масові катування та насильницькі зникнення, які є частиною державної політики Росії та злочинами проти людяності; депортація та примусове переміщення цивільних осіб, зокрема дітей; умисні вбивства військовополонених та осіб hors de combat; сексуальне насильство як форма катувань; мілітаризація та індоктринація українських дітей та молоді; розповсюдження дезінформації та розпалювання ненависті до України та українців; дії, спрямовані на зміну демографічної та етнічної структури населення на тимчасово окупованих територіях України.

Документ підкреслює важливість відповідальності за ці злочини та окремо відзначає роботу Міжнародного реєстру збитків та зусилля щодо започаткування Комісії з розгляду заяв для України.

Рада ООН з прав людини закликає Росію та Білорусь припинити депортацію українських дітей та вжити заходів для їх безумовного та безпечного повернення на Батьківщину. 

Документ також відзначає необхідність негайної репатріації тяжкопоранених і важкохворих військовополонених та звільнення всіх цивільних осіб, затриманих у порушення міжнародного гуманітарного права. 

Резолюція вимагає від Росії припинити катування та інші форми жорстокого поводження, включаючи сексуальне та гендерно зумовлене насильство.

МЗС України вдячне державам, які підтримали резолюцію, яка є ще одним важливим кроком задля забезпечення відповідальності винних у воєнних злочинах та злочинах проти людяності.

Закликаємо міжнародне співтовариство до конкретних дій, аби не дати злочинцям уникнути відповідальності за скоєні злочини та сприяти правосуддю для всіх жертв агресії. 

Важливо, щоб усі порушники міжнародного гуманітарного права та прав людини були притягнуті до відповідальності, а жертви отримали необхідну підтримку та компенсацію.

Довідково: резолюцію «Ситуація з правами людини в Україні внаслідок російської агресії» підтримали 25 країн, утрималися - 18, «проти» проголосували 4 (Бурунді, Ефіопія, Китай, Судан).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux