До уваги громадян України: щодо нинішнього режиму в’їзду на територію Норвегії
Опубліковано 11 червня 2021 року о 09:50

(Оновлено станом на 11 червня 2021 року)

У рамках заходів щодо попередження поширення пандемії COVID-19, з 29 січня 2021 року Урядом Норвегії максимально ужорсточено імміграційний режим, зокрема запроваджено заборону на в’їзд на територію Норвегії громадян інших країн, зокрема й України,  за винятком таких основних категорій (з інформацією щодо всіх категорій винятків та документів, що вимагаються норвезькою стороною для підтвердження належності до таких категорій, можна ознайомитися за цим посиланням  https://www.udi.no/en/about-the-corona-situation/entry-to-norway-for-all-citizens/):

 • громадян України, які мають посвідку на проживання в Норвегії; увага (!): такими, що належать до цієї категорії, норвезькі органи влади визнають лише тих громадян, які відповідають двом вимогам – по-перше, вони повинні мати дозвіл (oppholdstillatelse) на постійне або тимчасове приживання в Норвегії, або мати право на проживання в Норвегії як члени сім’ї громадян держав-членів ЄС/Європейської економічної зони; по-друге, вони мають бути зареєстровані як такі, що проживають в Норвегії, у Національному реєстрі (Folkeregisteret) Норвегії (документальним підтвердженням такої реєстрації є пред’явлення відповідного сертифікату, який може бути замовлений у Національному реєстрі Норвегії за цим посиланням https://www.skatteetaten.no/en/person/national-registry/certificates-and-information/)
 • громадян України, неповнолітні діти або пасинки яких постійно проживають на території Норвегії (є громадянами Норвегії або мають дозвіл на постійне проживання на території Норвегії);
 • громадян України, які є журналістами, за умови надання визначених документальних підтверджень необхідності відвідання Норвегії у цілях журналістської діяльності;
 • громадян України, які прибули на запрошення органів влади Норвегії;
 • членів екіпажу літаків та кораблів, вантажних перезень;
 • громадян України, які зайняті в суспільно критичних сферах.

Ці обмеження залишатимуться чинними принаймі до 1 липня 2021 р. Більш детальна інформація знаходиться за посиланням Om innreise til Norge – regjeringen.no (Travel to Norway – regjeringen.no)

Громадяни України при в’їзді на територію Норвегії повинні засвідчити наявність негативного тесту на Covid-19 (норвезькою, шведською, датською, англійською, французькою або німецькою мовами), зробленого протягом 24-х годин до перетину норвезького кордону. З 2 січня 2021 року для всіх запроваджено додаткову вимогу щодо обов’язкової електронної реєстрації подорожі у цифровому реєстрі подорожей (https://reg.entrynorway.no/) до перетину норвезького кордону, а також складання тексту на Covid-19  в прикордонному пункті пропуску/аеропорту (з 1.04.2021 р. обов’язковим є очікування на результати цього тесту на місці перш, ніж їхати у карантинний готель; з 19.04.2021 р. складання тесту є також обов’язковим для дітей віком до 12 років). При в’їзді на територію Норвегії обов’язковим для всіх є проведення карантину в готелі, незалежно від мети поїздки. У виняткових випадках, коли поїздка була здійснена у професійних цілях, особа може надати у письмовому вигляді підтвердження від роботодавця, який попередньо отримує погодження від органів влади Норвегії Godkjenning av innkvartering for arbeidstakere i innreisekarantene (arbeidstilsynet.no)  про альтернативне місце проживання з підтвердженням, що надане місце проживання має приватну кімнату, доступ до окремої ванної кімнати та кухні чи громадського харчування, і що є можливість уникати тісного контакту з іншими.

Водночас, з 11 червня 2021 року Урядом Норвегії запроваджено послаблення для повністю вакцинованих осіб з категорій, яким дозволений в’їзд на територію Норвегії. Зокрема, особам з відповідними сертифікатами про повну вакцинацію або підтвердженням, що вони перехворіли на коронавірус протягом останніх шести місяців буде дозволено в’їзд на територію Норвегії без проходження 10-денного карантину в карантин-готелі. Водночас, особи, які отримали лише одну дозу вакцини від 3 до 15 тижнів тому, повинні проходити карантин, який можна скоротити після отримання негативного ПРЛ тесту через три дні після початку карантину.

Innreise og karantenefritak: Dette er reglene som gjelder ved innreise til Norge – regjeringen.no

Main rules for entry quarantine and stays at a quarantine hotel – regjeringen.no

У громадському транпорті, таксі, магазинах та інших місцях, де немає можливості дотримуватися дистанції 2 м, обов’язковим є носіння маски.

Упродовж періоду дії запроваджених обмежень громадяни України мають право транзиту через територію Норвегії за умови, якщо вони залишатимуться у міжнародній зоні відповідного аеропорту та зможуть пред’явити чинний квиток або посадковий талон на наступний рейс.

Враховуючи часті зміни у нинішньому режимі в’їзду на територію Норвегії для громадян іноземних держав, громадянам України рекомендується додатково перевіряти інформацію щодо можливості в’їзду на територію Норвегії безпосередньо перед здійсненням відповідної подорожі

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux