Започаткування взаємовигідного українсько-норвезького співробітництва в Арктиці було однією з головних тем робочої поїздки Посла України в Норвегії Вячеслава Яцюка на архіпелаг Свальбард, що відбулася 12-14 червня 2019 року.
Питання практичної співпраці у сфері полярних досліджень, у космічній сфері та на інших напрямах були обговорені під час зустрічей Посла України в Норвегії з директором Університетського центру на Свальбарді Харальдом Елінгсеном, директором з міжнародних питань Норвезького полярного інституту Кімом Холменом, директором Супутникової станції Свальбарда Уле Петером Сторстадом, а також Пером Еріком Ханеволдом, директором норвезької компанії Kings Bay, що здійснює адміністративне управління в осередку полярних наукових досліджень Ню-Олесун.
Вячеслав Яцюк також відвідав розташовану на Свальбарді радарну систему некогерентного розсіювання міжнародної наукової асоціації EISCAT, яка була створена за українськими науковими програмами. EISCAT, одним з афілійованих членів якої є Україна, займається дослідженнями геокосмосу, зокрема, взаємодії між Сонцем та Землею. Представники EISCAT висловили високі оцінки ролі України у відповідних наукових дослідженнях.
У рамках візиту Посол України в Норвегії був прийнятий Губернатором Свальбарда Черстін Аскольт, а також провів зустрічі з керівництвом мерії міста Лонг’їр – адміністративного центру норвезького архіпелагу. Особливу увагу у рамках цих зустрічей було приділено питанням забезпечення прав та інтересів понад 400 громадян України, які тимчасово проживають на Свальбарді. Під час зустрічі з Губернатором Свальбарда Вячеслав Яцюк підкреслив заінтересованість української сторони у налагодженні ефективного механізму зв’язку між Посольством України в Норвегії та громадянами України, які працюють у російській компанії «Арктикуголь» у поселенні Баренцбург. Посол України у Норвегії передав українцям, які працюють у Баренцбурзі, добірку українських книг. Добірки творів сучасних українских авторів та англомовної літератури про Україну були також передані бібліотекам мерії міста Лонг’їр та Університетського центру на Свальбарді.
Окремим важливим заходом робочої поїздки Посла України в Норвегії на Свальбард стала його зустріч з громадянами України, які працюють у місті Лонг’їр. Під час зустрічі Вячеслав Яцюк підтвердив налашатованість Посольства України в Норвегії приділяти належну увагу захисту прав та інтересів громадян України на Свальбарді.
Під час перебування у Лонг’їрі український дипломат вшанував пам’ять жертв авіакатастрофи літака ТУ-154 на Свальбарді у 1996 році, значна частина пасажирів якого були громадянами України.