• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
ЧАСТІ КОНСУЛЬСЬКІ ЗАПИТАННЯ
Опубліковано 23 лютого 2017 року о 13:52

Шановні громадяни!

Звертаємо увагу, що з 1 липня 2018 року введено в дію нові тарифи консульського збору, що справляються за вчинення консульських дій у Посольстві України у Королівстві Норвегія. З їх повним переліком можна ознайомитися за посиланням https://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/consular-charges 

Посольство України в Королівстві Норвегія знаходиться за адресою: Arbins gate 4, 0253 Oslo. Найзручнішим способом дістатися до Посольства з аеропорту Осло-Гардермоен є поїзди NSB або Flytoget, їхати до зупинки Nationaltheatret (близько 35 хв.).

Прийом з консульських питань відбувається щоденно з 10:00 до 13:00  окрім четверга, в четвер - з 14:30 до 17:30.

Телефонні консультації з консульських питань проводяться у понеділок, середу та п’ятницю з 15:00 до 17:00 за номером (+47) 22 83 55 58.

Водночас, нагадуємо, що у виключних випадках загрози життю чи здоров'ю в Посольстві можна телефонувати на цілодобову "гарячу лінію" Посольства за номером +47 90 92 70 40

Також своє запитання можна надіслати на адресу [email protected]

Номер рахунку для сплати консульського збору 705805.83219, BIC DNBNOKK. Збір потрібно сплатити до відвідання Посольства і на прийом принести роздруковану квитанцію про сплату.

В окремих випадках, коли для вчинення консульської дії Ваша особиста присутність у Посольстві не є обов'язковою, послуга може надаватися з використанням поштової служби, бажано Rekommandert. У такому разі в конверт з документами необхідно вкласти ще один з Вашою домашньою адресою та марками на суму, достатню для повернення Вам оформлених документів поштою.

  

1. Я хочу відвідати Норвегію з біометричним паспортом. Чи потрібна мені віза?

Ні. Як країна-член Шенгенської угоди, з 11 червня 2017 року Норвегія застосовує режим безвізових поїздок для громадян України, які документовані біометричним паспортом. Звертаємо увагу, що така норма діє для короткострокового перебування у Шенгенській зоні (до 90 днів протягом 180). Співробітники прикордонної служби Норвегії можуть вимагати додаткові документи на підтвердження мети туристичної/короткострокової поїздки (бронювання готелю, запрошення на конференцію тощо). Особі може бути відмовлено у в'їзді до Норвегії у таких випадках: https://www.udi.no/en/word-definitions/rejection-of-entry/ . У разі необгрунтованої, на Вашу думку, заборони на в'їзд, апеляцію можна подати тут: https://www.udi.no/en/word-definitions/appealing-a-decision/

Звертаємо увагу, що в разі необхідності перебувати в Норвегії понад 90 днів або іншої мети (навчання, одруження, робота тощо) та небіометричного паспорта необхідно отримувати візу.

 

2. Я їду з Норвегії в іншу країну. Чи потрібна мені віза?

Інформацію про режим поїздок громадян України за кордон розміщено за посиланням http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice/entering-foreign-countries

Дозвіл на проживання у Норвегії надає можливість безвізового перебування у країнах-членах Шенгенської угоди строком до 90 днів (більш детально про це - на сайті UDI). У разі необхідності оформлення візи, потрібно звертатися до Посольств цих країн у Норвегії. Їх контактні дані можна знайти на сайті МЗС Королівства Норвегії або МЗС цих країн.

 

3. Я вже перебуваю/перебував у Шенгенській зоні по діючій візі певний час або кілька разів. Скільки ще днів я маю право бути у країні-члені Шенгенської зони?

Кількість днів можна підрахувати на калькуляторі за посиланням https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en  .

 

4. Мій товариш -іноземець хоче відвідати Україну. Чи потрібна йому віза?

Інформацію про режим поїздок іноземців до України розміщено за посиланням http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/entering-ukraine/visa-requirements-for-foreigners . Звертаємо увагу, що громадяни, які проживають у Норвегії та документовані паспортом біженця або паспортом іммігранта, повинні оформляти візу для відвідання України за допомогою інтернет-порталу Міністерства закордонних справ України. Більше інформації є тут: http://norway.mfa.gov.ua/en/consular-affairs/services/visas

 

5. У мене є документ, виданий офіційними органами Королівства Норвегія (свідоцтво про одруження, свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про набуття громадянства Королівства Норвегія тощо). Чи дійсний він для українських органів?

Для того, щоб виданий у Королівстві Норвегія документ був дійсним для України, на ньому слід поставити штамп «Апостиль» в офісі Фюлькесмана в Норвегії, зробити переклад на українську мову і нотаріально засвідчити підпис перекладача (це можна зробити і в Посольстві, і в Україні). Додаткову інформацію розміщено тут: http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/FAQ_nosupport

 

6. У мене народилася дитина. Які документи мені потрібно оформити в Посольстві?

Спочатку оформляєте належним чином Свідоцтво про народження дитини (див. п.5). Після цього в Посольстві можна оформити набуття дитиною громадянства України (див. тут: http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/citizenship/birth ) Після оформлення громадянства України можна замовити в Посольстві паспорт громадянина України для виїзду за кордон (див. тут http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration ). Звертаємо Вашу увагу, що внесення даних про дитину до паспортів батьків, включно із вклеюванням фотографії, скасовано.

 

7. У мене виникла необхідність отримати новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Чи можу я оформити новий біометричний ПГУВК у Норвегії? 

Посольство України у Королівстві Норвегія приймає до розгляду клопотання про оформлення біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Детальна інформація з цього питання розміщена на сайті Посольства (див.тут: http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration ). Вартість паспорта для дитини (до 16 років) - 360 норв. крон (за автоматизовану обробку даних), для дорослого - 1170 норв. крон (за автоматизовану обробку даних та власне оформлення паспорта).

 

8. За скільки місяців потрібно подавати заяву на оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон (т.зв. "закордонного паспорта")?

Виходячи з положень вітчизняного законодавства та частоти доставлення дипломатичної пошти до Посольства, рекомендуємо подавати заяву не раніше, ніж за 9 місяців до завершення терміну дії наявного паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

 

9. Чи можу я оформити в Посольстві паспорт громадянина України (т.зв. "внутрішній паспорт") / вклеїти до нього нове фото після досягнення 25 та 45 років?

Ні. Оформлення паспорта громадянина України відбувається виключно за поданням заяви до підрозділу Державної міграційної служби України. http://dmsu.gov.ua/posluhy/pasport-gromadyanina-ukrajini

 

10. Як у Посольстві можна оформити документ про мій сімейний стан, щоб я міг/могла одружитися в Норвегії?

Під час Вашого особистого відвідання Посольства Ви можете підписати спеціальну заяву. У разі, якщо Ви до цього часу вже перебували у шлюбі, консулу також необхідно надати відповідний документ про недійсність попереднього шлюбу. На підставі Вашої заяви консул оформлює документ англійською мовою, що підтверджує Ваш сімейний стан. Консульський збір у цьому випадку складає 360 норв.крон.

 

11. Я змінив у Норвегії ім’я/прізвище. Чи можу я отримати в Посольстві паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище?

У випадку зміни імені (у тому числі у зв’язку з укладенням шлюбу) громадяни України, які відповідно до законодавства України вважаються такими, що тимчасово проживають за кордоном і досі на руках мають паспорт громадянина України (внутрішній паспорт), можуть подавати до Посольства України в Норвегії  клопотання про оформлення нового ПГУВК лише після заміни паспорта громадянина України на нове ім’я, який оформлюється в Україні відповідними підрозділами Державної міграційної служби України. Для цієї процедури потрібно відповідним чином оформити видані норвезькими органами документи (див.п. 4). http://dmsu.gov.ua/posluhy/pasport-gromadyanina-ukrajini/704-obmin-pasporta-gromadyanina-ukrajini-u-zv-yazku-zi-zminoyu-prizvishcha-im-ya-abo-po-batkovi

 

12. Чи можна в Посольстві оформити довідку про непритягнення до кримінальної відповідальності в Україні (про несудимість)?

Так, можна. Для цього Вам потрібно при собі мати закордонний паспорт, дозвіл на перебування в Норвегії, заповнити відповідну заяву та сплатити консульський збір (270 норв.крон). Після надходження інформації з України, орієнтовно до одного місяця, видається довідка англійською мовою.

 

13. Чи можна в Посольстві оформити довіреність?

Так, можна. Для цього Вам потрібно при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер та квитанцію про сплату консульського збору залежно від типу довіреності. Про нотаріальні дії, які вчиняються в Посольстві, читайте тут: http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/notarial-services . Звертаємо увагу, що для вчинення нотаріальної дії громадянин повинен особисто з’явитися в Посольство.

 

14. Я буду виїжджати з України до Норвегії з дитиною, якій менше 16 років, без другого з батьків дитини. Чи потрібен мені дозвіл від батька/матері дитини?

Так, потрібен, якщо другий з батьків є громадянином України. Додатково пропонуємо скористатися інформацією з сайту Державної прикордонної служби (http://dpsu.gov.ua/ua/Viizd-za-kordon-nepovnolitnih-ditey). Звертаємо Вашу увагу, що виїзд дитини-громадянина України з України в супроводі одного з батьків без оформлення нотаріально посвідченої згоди другого з батьків-громадянина України можливий виключно в разі перебування дитини на постійному консульському обліку в Посольстві. Для оформлення той з батьків, хто надає дозвіл, має приїхати в Посольство зі своїм паспортом громадянина України для виїзду за кордон та дозволом на проживання в Норвегії, копіями свідоцтва про народження дитини, паспорта громадянина України для виїзду за кордон іншого з батьків і, в разі наявності, паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини. Вартість оформлення довідки складає 180 норв.крон.

 

15. Про консульський облік

Громадяни України, які зареєстровані в Україні за певною адресою, мають право стати на тимчасовий консульський облік у Посольстві України в Норвегії до завершення терміну дії дозволу на проживання в Норвегії (Oppholdstillatelse). Ця дія є необов'язковою та безкоштовною. Перебування на консульському обліку дає можливість підтвердити Ваше тимчасове перебування у Норвегії, відразу бути внесеним до списків виборців у Посольстві, перебувати з автомобілем на норвезькій реєстрації в Україні до 2-х місяців, можливість встановити контакти з рідними в Україні у надзвичайних випадках та ін.

На постійний консульський облік зобов'язані ставати ті громадяни України, які в ході оформлення процедури "Залишення на постійне проживання за кордоном" були зняті з реєстрації в Україні та мають у паспорті громадянина України (внутрішньому) відповідну печатку про виїзд на постійне проживання до Норвегії. Прийняття на постійний консульський облік у Посольстві України в Королівстві Норвегія є обов'язковим та коштує 180 норв.крон для дорослих (безкоштовно для громадян віком до 16 років).

16. Брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються до України після тривалого перебування за кордоном, можна завантажи тут.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux