Українські реформи в добрих руках, – Міністр закордонних справ Норвегії під час зустрічі з Главою Уряду
Опубліковано 04 вересня 2018 року о 20:50

Українські реформи в добрих руках, і це важливо усвідомлювати як з огляду на формування напрямків співпраці з Україною, так і розрахунків ефективності конкретних комерційних проектів, які можуть бути реалізовані в Україні. Про це сказала Міністр закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Сьорейде під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Іне Еріксен Сьорейде - перша жінка – керівник дипломатичного відомства Королівства і одна з тих очільників іноземних дипломатичних відомств, хто з власної ініціативи зголосився відвідати Донбас, аби на власні очі оцінити ситуацію в регіоні.

«Я знаю, що ви плануєте відвідати Схід. Це говорить про ваші лідерські якості, безстрашність і бажання побачити, що там відбувається. Важливо, що ви особисто оціните ті безчинства, які робить Російська Федерація, вторгаючись в Україну, - сказав Володимир Гройсман. – Я радий нашому активному діалогу».

«Наші двосторонні відносини насправді набирають обертів. Ми бачимо зростаючий інтерес норвезьких компаній, які бажають працювати в Україні, і це нас радує», - відзначила зі свого боку Іне Еріксен Сьорейде.

Під час розмови сторони відзначили високий рівень політичної співпраці, а також намітили низку тем і сфер, які потрібно поглиблювати і розвивати. Серед них – робота Норвезької ради у справах біженців в Україні, співпраця в сфері розвитку системи охорони здоров’я, а також реалізація спільних великих енергетичних проектів, передусім в сегменті відновлювальної енергетики. Як зазначила Міністр, енергопроекти, які наразі опрацьовуються, - це багатомільйонні інвестиції, які є великими не тільки для України, а й Норвегії. Тож сам факт появи інвестиційних ідей – то є ознака довіри до України і її економічної політики.

«Нас вражає той рівень реформ, який вже досягнутий Україною. Поліпшення інвестиційного клімату відчутні. Саме тому перспективи інвестиційної співпраці доволі оптимістичні», - зазначила Міністр.

«Обсяг завдань, який стоїть перед Україною, насправді безпрецедентний. Але якщо говорити про те, скількома процесами ми сьогодні управляємо, то лише серед основних – освіта, медицина, приватизація, децентралізація, боротьба з корупцією, оборона, внутрішня безпека. І це лише невеликий перелік. Окремо ми опрацьовуємо рішення щодо поглиблення євроінтеграційних процесів та поліпшення ділового клімату, - сказав Володимир Гройсман. – Тож ми запрошуємо і щиро вітаємо норвезький бізнес в Україні».

Глава Уряду України також висловив сподівання, що позиція Осло буде такою ж міцною і упевненою в контексті недопущення будівництва газопроводу «Північний потік -2».

Як зазначили співрозмовники, значного імпульсу подальшій спільній роботі має надати заплановане на вересень засідання українсько-норвезької Міжурядової комісії, а також подальші прямі контакти урядовців обох країн. Глава Уряду прийняв запрошення відвідати Норвегію орієнтовно в листопаді поточного року.

 

Джерело: єдиний веб-портал органів виконавчої влади України https://www.kmu.gov.ua/ua

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux