• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
У Києві відбулися українсько-норвезькі консультації з питань економічного співробітництва
Опубліковано 16 листопада 2017 року о 07:07

14 листопада 2017 року у м. Київ у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулися українсько-норвезькі консультації з питань економічного співробітництва, в яких взяли участь керівники структурних підрозділів причетних міністерств та відомств України та Норвегії, дипломати посольств двох держав та представники Норвезько-української торговельної палати. Консультації проведено за ініціативою української сторони як оглядовий захід щодо стану виконання домовленостей за результатами першого засідання Українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки, яке відбулося в м. Осло 26-27 вересня 2016 року.

Результативність внутрішніх реформ в Україні та суттєва активізація українсько-норвезького діалогу протягом останнього часу, ключовою подією якого став перший офіційний візит Президента України П.О.Порошенка у Норвегію 18 жовтня 2016 року, створили сприятливі передумови для поступового розширення двостороннього економічного співробітництва. Зокрема, Норвегія увійшла до числа міжнародних партнерів України, у торгівлі з якими за результатами 2016 року та 9 місяців 2017 року спостерігається відчутне зростання.

Норвезькою стороною висловлено чітку підтримку процесу впровадження реформ в Україні та підкреслено заінтересованість у дальшій активізації співпраці з нашою державою. Серед іншого, норвезькими експертами було дано позитивні оцінки щодо зростання обсягів двосторонньої торгівлі, а також відзначено затребуваність у Норвегії українських послуг, особливо у сфері інформаційних технологій. Водночас, було констатовано значний нереалізований потенціал в українсько-норвезькому інвестиційному співробітництві. Сторони погодилися, що його розвитку сприятиме більша увагу норвезьких підприємців до можливостей, які наразі пропонує українська економіка, а також дальший прогрес у сфері внутрішніх реформ в Україні. Українська сторона підкреслила важливість створення норвезькою стороною додаткових інструментів заохочення інвестицій в економіку України, як це вже зроблено багатьма іншими європейськими, у тому числі, скандинавськими державами.

У ході консультацій особливу увагу було приділено питанням співробітництва у галузі енергетики та енергоефективності, а також обговорено перспективні напрями співпраці у сфері транспорту, статистики, аквакультури. Відзначалася важливість приділення більшої уваги до налагодження співпраці між компаніями малого та середнього бізнесу. Крім того, було наголошено на необхідності постійного перегляду проектної діяльності в рамках фінансової та технічної допомоги Норвегії з метою її спрямування на реалізацію практичних завдань, які реально сприятимуть поглибленню двостороннього співробітництва, у тому числі, українсько-норвезької міжрегіональної співпраці. Представниками Норвезько-української торговельної палати було представлено розроблену дорожню карту в галузі аквакультури та основні результати реалізації програми бізнес-навчання «Молоді підприємці» у 2017 році.

За результатами консультацій сторонами підтверджено наміри до інтенсифікації торговельного та інвестиційного співробітництва у визначених сферах. Наступне засідання Українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки планується провести у першому півріччі 2018 року в м. Київ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux