14 червня 2017 року в Осло в рамках Інформаційного дня Програми НАТО/ПЗМ «Наука заради миру і безпеки» відбулася презентація українсько-норвезького спільного проекту з розвитку системи виявлення мін та саморобних вибухових речовин на основі широкосмугової технології (3D міношукача).
Представляючи проект, Посол України у Королівстві Норвегія Вячеслав Яцюк наголосив на його важливому практичному внеску у триваючу модернізацію Збройних Сил України та ліквідацію наслідків агресії Росії проти нашої держави. Водночас, успішна реалізація проекту сприятиме розв’язанню проблем розмінування в інших регіонах світу, у тому числі, у зонах миротворчих операцій під проводом ООН та НАТО. Як підкреслив український дипломат, цей проект є ще однією демонстрацією науково-технічного потенціалу України та здатності нашої держави виступати контрибутором безпеки та цінним партнером Альянсу, у тому числі, у високотехнологічних сферах. Окремий наголос у виступі Посла України був зроблений на важливій ролі подібних проектів з точки зору досягнення цілей євроатлантичної інтеграції нашої держави. Вячеслав Яцюк також відзначив особливе значення проекту для інтересів зміцнення двостороннього партнерства між Україною та Норвегією.
З презентаціями щодо процесу розробки та технологічних можливостей 3D міношукача виступили координатори та розробники проекту, науковці Йо Стертен, Юрій Войтенко та Тур Сваре Ланне. Українсько-норвезький проект, що реалізується у рамках Програми НАТО/ПЗМ «Наука заради миру і безпеки», має на меті створення ручного легкого міношукача, який у будь-якому ґрунті на глибині до півметра зможе визначати місця залягання як металевих, так і пластикових мін, зображення яких у трьох вимірах виводитимуться на монітор приладу. За оцінками фахівців, українсько-норвезький проект щодо розробки 3D міношукача може забезпечити справжній прорив у вирішенні проблем розмінування у світі.
Участь в Інформаційному дні Програми НАТО/ПЗМ «Наука заради миру і безпеки» в Осло також взяла представницька делегація науковців з України.
Головними партнерами у реалізації проекту розробки 3D міношукача з українського та норвезького боку виступають Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Норвезький університет природничих наук і технології (NTNU).