Україна і Норвегія мають передумови для започаткування довгострокового стратегічного партнерства у сфері рибної промисловості та аквакультури
Опубліковано 03 лютого 2017 року о 15:19

Перспективи розширення українсько-норвезького співробітництва у сфері рибної промисловості та аквакультури були обговорені під час зустрічі Посла України у Норвегії Вячеслава Яцюка з Міністром рибного господарства Норвегії Пером Сандбергом, що відбулася 3 лютого 2017 року.

Посол України відзначив позитивний досвід вже існуючого двостороннього співробітництва у цій галузі, що створює сприятливі передумови для започаткування його нових взаємовигідних напрямів. Зокрема, як підкреслив Вячеслав Яцюк, український ринок пропонує серйозні можливості для норвезьких інвесторів у сфері розвитку виробництва кормів для зростаючих потреб рибної промисловості Норвегії. Також було відзначено перспективність для норвезьких компаній перенесення окремих виробничих потужностей у сфері рибного господарства на територію України.

Ще одним важливим напрямом співпраці могло б стати налагодження українсько-норвезького партнерства на базі одного з регіонів України для втілення найбільш успішного досвіду Норвегії у галузі розвитку аквакультури у відповідності до європейських стандартів. Таке взаємовигідне партнерство було б одним з практичних напрямів взаємодії в рамках реалізації домовленості щодо створення українсько-норвезького консультативного механізму з питань європейської інтеграції, досягнутої за результатами офіційного візиту Президента України П.О.Порошенка у Норвегію у жовтні 2016 року.

У свою чергу, Міністр рибного господарства Норвегії підтвердив, що Україна розглядається його державою одним з особливо перспективних партнерів у цій сфері. Норвезьким посадовцем було заявлено про принципову готовність сприяти дальшій реалізації потенціалу українсько-норвезького співробітництва, у тому числі, на запропонованих нових напрямах. Пер Сандберг поінформував про готовність норвезької сторони до початку імплементації проекту передачі Україні електронної системи звітності з вилову і моніторингу рибальських суден, який матиме важливе значення для інтересів реформування та модернізації рибної промисловості нашої держави.

Під час зустрічі члена Уряду Норвегії було ознайомлено з практичними результатами внутрішніх реформ в Україні, які створюють сприятливі передумови для поглиблення українсько-норвезького інвестиційного співробітництва. Участь у зустрічі також взяв виконавчий директор Норвезько-української торговельної палати Чартан Педерсен, який координуватиме реалізацію нового українсько-норвезького проекту щодо розробки дорожньої карти розвитку аквакультури в Україні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux