Україна відкрита для норвезьких інвесторів – Президент на українсько-норвезькому бізнес-форумі
Опубліковано 18 жовтня 2016 року о 18:57

Президент Петро Порошенко разом з Прем'єр-міністром Норвегії Ерною Солберг  взяв участь в українсько-норвезькому бізнес-форумі, в рамках офіційного візиту до цієї країни.

Глава держави запросив норвезьких інвесторів в Україну та відзначив потенціал розвитку і зміцнення україно-норвезької співпраці. На думку Петра Порошенка, українська та норвезька економіки у значній мірі можуть доповнювати і підсилювати одна одну. «Норвегія є унікальною моделлю держави загального добробуту. Країна володіє передовими технологіями, особливо в сфері поновлюваних джерел енергії та є імпортером сільськогосподарської продукції», - наголосив Президент. Він додав, що ці та багато інших чинників роблять Норвегію надзвичайно привабливим партнером для України.

«У той же час, Україна має швидко зростаючий споживчий ринок. Ми знаходимося в процесі комплексної модернізації багатьох традиційних галузей української економіки. Наша ІТ-сфера є найбільш швидкозростаючою серед європейських держав. Україна добре відома своєю сільськогосподарською галуззю», - наголосив Глава держави. Він також відзначив, що українці мають високий рівень освіти, а географічна близькість і низькі витрати виробництва роблять нашу країну привабливою для бізнесу. «Все це дозволяє норвезьким компаніям розглядати Україну як нову перспективну можливість», - зазначив Петро Порошенко.

Президент також нагадав про можливості та переваги, які надає Угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

«І найголовніше, сьогодні Україна і Норвегія мають сильну політичну волю, щоб створити умови для подальшого зміцнення двостороннього торговельного та інвестиційного співробітництва», - наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також проінформував про хід реформ в Україні: досягнення стабілізації макроекономічної ситуації,  очищення банківської системи, продовження реформування сфери енергетики, проведення дерегуляції.

«Хоча ще багато чого належить зробити, але багато чого вже досягнуто», - наголосив Президент, нагадавши, що Україна піднялася на 65 позицій в рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку. За словами Президента, надзвичайно важливим завданням, над яким працює українська влада, є створення умов для безпеки інвестування в Україну. Зокрема, ухвалено конституційні зміни щодо судової реформи, створено механізм для боротьби з корупцією. Президент нагадав, що за останні два роки запущено систему електронних державних закупівель, проведено реформу поліції.

Президент зазначив: «В цьому році ми спостерігаємо, як інвестори відкривають для себе український ринок, щоб скористатися існуючими можливостями для розвитку своїх виробництв в нашій країні». Глава держави нагадав, що брав участь у відкритті низки підприємств по всій Україні, зокрема запуску комплексу американської компанії Bunge у Миколаївському морському порту,  відкритті заводу японської компанії Fujikura Automotive на Львівщині тощо.

«Сподіваюсь, що коли-небудь буду присутнім на церемонії відкриття підприємства з норвезькими інвестиціями в Україні. Ми відкриті і запрошуємо вас в Україну», - підкреслив Петро Порошенко. Глава держави також нагадав про нещодавно створену в Україні Національну інвестиційну раду.

«У нас є сильна політична воля зробити все можливе для того, щоб захистити іноземні інвестиції в Україні та створити всі необхідні передумови для подальшого поліпшення бізнес клімату в країні», - запевнив Президент.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux