Сьогодні відкрито нову яскраву сторінку наших двосторонніх відносин – зустріч Президента України та Прем’єр-міністра Норвегії
Опубліковано 18 жовтня 2016 року о 17:49

Президент Петро Порошенко та  Прем’єр-міністр Королівства Норвегія Ерна Солберг обговорили основні напрямки та сфери двосторонньої співпраці держав.

«Сьогодні відкрито нову яскраву сторінку наших двосторонніх відносин, історія яких сягає в далеке минуле. Визначальним є те, що сьогодні, у важкі для України часи, Норвегія виявилась нашим надійним другом та стратегічним партнером України», - сказав Петро Порошенко на спільній прес-конференції за підсумками зустрічі  з Прем’єр-міністром Королівства Норвегія Ерною Солберг, в ході офіційного візиту до цієї держави.

Президент повідомив, що на переговорах обговорювались основні сфери взаємодії у двосторонніх відносинах.

«Вагома увага була приділена українсько-норвезькому торговельно-економічному співробітництву. Ми з приємністю відзначили початок роботи Міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки, установче засідання якої відбулось три тижні тому», - зазначив він.

«Ми відзначили, що економіки України та Норвегії мають величезний потенціал», - наголосив Петро Порошенко. Водночас, він додав, що рівень співробітництва між нашими країнами є недостатній.   

«Пані Солберг поінформувала мене, що, наприклад, у сфері енергетики сьогодні Норвегія готується до переходу до пост-нафтової ери – ери нових джерел енергії. Зрозуміло, що ця тематика є надзвичайно актуальною для України. Ми домовилися про координацію і співпрацю в цьому напрямку», - сказав Президент.

За словами Петра Порошенка, в економічній сфері між нашими державами існують й інші напрями взаємодії. Співробітництво в аграрному секторі, переробка норвезької рибної продукції на території України, співпраця у сфері IT-стартапів в Україні. Президент зауважив, що норвезькі компанії уже працюють із численними ІТ-фахівцями з України.

«Я запросив норвезькі компанії до участі в процесі приватизації в Україні», - повідомив Глава Української держави, додавши, що отримав запевнення у всебічній підтримці цих процесів з боку норвезького уряду.  

Президент повідомив, що на зустрічі також детально обговорювався процес внутрішніх реформ в Україні. «Ми домовились в яких секторах проведення реформ зможемо співпрацювати», - додав він.

За його словами, під час зустрічі також обговорювалась можливість вивчення норвезького досвіду щодо співпраці з  європейськими інтституціями країни, яка не є членом ЄС. «Ми впевнені в тому, що це  допоможе Україні розвивати процес реформ», - зазначив Президент.

Співрозмовники також обговорили проведення конституційної реформи в галузі судочинства та домовились про співпрацю в цьому напрямку. Сьогодні буде підписано Угоду між Міністерствами юстиції України Норвегії про співробітництво в галузі пенітенціарної системи, повідомів Президент.

Глава Української держави особливо відзначив, що Норвегія вже робить вагомий внесок в успіх реформ в Україні.

Прем’єр-міністр Норвегії Ерна Солберг привітала Президента України з першим в історії двосторонніх стосунків офіційним візитом до Норвегії.«Візит Президента України є яскравим виявом нашого спільного бажання до тіснішої співпраці», - наголосила Ерна Солберг та зазначила, що протягом останнього часу відносини між Норвегією та Україною значно розширилися.

«Україна рухається вперед, але попереду ще багато роботи», - сказала Прем’єрі-міністр Норвегії та запевнила Президента України у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України  в межах міжнародно визнаних її кордонів. Норвегія й надалі підтримуватиме Україну в проведенні реформ і сприятиме політичній та економічній стабільності в Україні, наголосила вона.

«Норвегія бажає бути надійним партнером України і буде підтримувати заходи, спрямовані на реформування вашої країни», - підкреслила Ерна Солберг.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux