21 квітня 2016 р. в Осло пройшла перша Конференція Норвезької ради у справах біженців на тему «Вирішення проблем переміщених осіб». У заході взяли участь близько 400 учасників – представники донорів, офісів НРБ з країн діяльності, недержавних організацій, дипломати, а також новообраний Верховний комісар ООН у справах біженців Ф.Гранті.
У вітальному слові Держсекретар МЗС Т.Хаттрем відзначив, що через тривалі конфлікти (Сирія, Пд.Судан) потік біженців до країн Європи минулого року зріс до 1 млн.осіб. Деякі табори для біженців в Африці чисельно перевищують найбільші норвезькі міста, наприклад, Дадааб у Кенії. З огляду на це Норвегія на 130 млн.дол.США збільшила в бюджеті 2016 року витрати на біженців, довівши загальну суму до 610 млн.дол.США. Успішною також була ініційована країною перебування Сирійська донорська конференція в Лондоні 4 лютого ц.р., під час якої за один день на потреби цієї країни було зібрано рекордну суму – 12 млрд.дол.США. На думку Т.Хаттрема, наразі слід покращувати співпрацю на організаційному та регіональному рівні, і Норвегія має в цьому гарний досвід. У ситуації значної радикалізації важливо не політизувати роботу таких гуманітарних організацій, як НРБ, а будувати міцніше міжнародне партнерство.
Основними проблемами роботи в Сирії регіональний директор НРБ К.Хансен назвав складну ситуацію в країні, закриття кордонів, бюрократичні проблеми. У Північній Нігерії вирішенню гуманітарної кризи перешкоджає радикалізація ситуації та неможливість урядам країн регіону знайти спільне рішення. Директор програм у країнах Африканського рогу Г.Вайман відзначила вакуум влади та непередбачуваність розвитку ситуації в регіоні. Верховний комісар ООН у справах біженців Ф.Гранті у своєму виступі зосередив увагу учасників заходу на необхідності здійснення низки кроків. На його думку, у роботі з біженцями Європі слід бути більш відкритою та надавати їм альтернативи, а не проводити політику стримування.
Конференція підтвердила імідж НРБ як нейтральної неурядової організації, яка виступає за удосконалення міжнародного гуманітарного законодавства.
Про діяльність Норвезької ради у справах біженців в Україні читайте за посиланням http://www.nrc.no/?did=9191328