Обидві дії здійснюються безкоштовно, в день звернення до Посольства. Продовження паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за 3 місяці до закінчення терміну дії паспорта.
Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії або відомостей про дитину здійснюється безоплатно у день звернення громадянина.
ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА
Для продовження терміну дії закордонного паспорта дорослої особи заявник подає на прийомі такі документи:
Заява (отримується та заповнюється під час прийому)
Закордонний паспорт заявника та його копію
Паспорт громадянина України заявника (за наявності)
Для продовження терміну дії закордонного паспорта дитини один із її батьків подає на прийомі такі документи, в оригіналі:
Заява (отримується та заповнюється під час прийому)
Закордонний паспорт дитини та його копію
Закордонний паспорт заявника (того з батьків, хто подає документи) та його копію
Свідоцтво про народження дитини та його копію
ВНЕСЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ДИТИНУ ДО ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ОДНОГО З БАТЬКІВ
Для внесення інформації про дитину до свого закордонного паспорта один із її батьків подає такі документи, в оригіналі:
Заява (отримується та заповнюється під час прийому)
Свій закордонний паспорт та його копію
Дві кольорові фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см (в Норвегії Ви можете зробити таке фото в будь-якому фотоавтоматі або фотостудії).
Свідоцтво про народження дитини та його копію. УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видане не в Україні, воно подається належним чином засвідченим та з перекладом українською мовою.
У звʼязку із війною Росії проти України українські громадяни можуть звертатися за міжнародним захистом в Норвегії. Окрім відомого статусу біженця актуальним став ще один інструмент – «тимчасовий захист».
Надаємо відповіді на найбільш поширені питання щодо «Тимчасового захисту» для громадян України в Норвегії:
1. Рішення щодо прийняття біженців з України.
Уряд Норвегії ухвалив рішення щодо «тимчасового колективного захисту» громадян України в Норвегії, які залишили Україну внаслідок агресії Росії. Рішенням передбачено можливість отримати тимчасовий дозвіл на проживання в Норвегії на один рік, який може бути продовжений на строк до трьох років навіть у разі відсутності у громадян України біометричних закордонних паспортів або закордонних паспортів старого зразка. Більш детально відповіді на такі питання буде оприлюднено, щойно норвезька влада завершить внутрішнє узгодження відповідного порядку.
2. Інформація про центри допомоги біженцям.
Одним із першочергових завдань для більшості громадян України, які приймуть рішення скористатися правовим механізмом «тимчасового колективного захисту» на території Норвегії, буде реєстрація у норвезьких національних центрах прийому громадян України. Очікується, що їх буде більше, але наразі функціонує лише Національний центр прийому (Nasjonalt Ankomstsenter / National Arrival Center) у містечку Роде (Mosseveien 58, 1640 Råde). Прохання до громадян України, які прибуватимуть до таких центрів, виконувати рекомендації та вимоги представників влади Норвегії. Для надання консультативної та іншої допомоги нашим громадянам у таких центрах до роботи у них буде залучено україномовних волонтерів, зокрема й з організацій української громади Норвегії.
3. Ті громадяни України, які мають рідних або знайомих в Норвегії, і мають можливість тимчасово розміститися в їхніх оселях, на нинішньому етапі не зобов’язані прямувати до норвезьких національних центрів прийому громадян України. Порядок належної реєстрації таких громадян в Норвегії нині опрацьовується. Інформація про такий порядок буде оприлюднена пізніше. Норвезьке суспільство є відкритим і доброзичливим, всі громадяни Норвегії щиро співчувають і готові підтримувати Україну та наших громадян. Разом з тим громадяни Норвегії не будуть готові ставитися толерантно до будь-яких порушень громадського порядку та звичного для них способу життя. Прохання до всіх громадян України, які вже прибули або можуть прибути на територію Норвегії, з першого дня проявляти високу культуру спілкування, бути доброзичливими, дбати про навколишнє середовище, зокрема й підтримувати чистоту та порядок у місцях проживання.
4. Соціальне забезпечення біженців, медична допомога.
При прийнятті нашими співвітчизниками остаточного рішення щодо вибору саме Норвегії для тимчасового притулку важливо також враховувати два наступні чинники:
– за рівнем вартості проживання Норвегія належить до «найдорожчих» країн світу; Уряд Норвегії надаватиме підтримку для забезпечення найважливіших життєвих потреб громадян України, насамперед, щодо харчування, проживання, доступу до медичних послуг, здобуття початкової, середньої та вищої освіти; але слід також усвідомлювати, що всі інші потреби матимуть забезпечуватися нашими громадянами за власний рахунок, і що це коштуватиме суттєво більше, ніж в інших європейських країнах;
– для можливого майбутнього працевлаштування в Норвегії для багатьох професій буде необхідно володіти норвезькою мовою.
5. Які обмеження на в’їзд діють у зв’язку з коронавірусом COVID-19?
Наразі обмеження на в’їзд у зв’язку з COVID-19 скасовані. Норвегія відкрита для в’їзду для всіх іноземців, які мають право на в’їзд на територію країни відповідно до Закону про імміграцію.
6. Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта.
Для громадян України дозволяється перетин кордону Норвегії без біометричного закордонного паспорта (також дітям) наземним транспортним засобом (автомобіль, автобус) та кораблем.
7. Посилання на офіційні інформаційні джерела для біженців з України
Temporary collective protection for Ukrainian refugees – regjeringen.no – https://cutt.ly/GA8bHxd
Під час воєнного стану дистанційні школи надають безкоштовний доступ до навчання. Команда МОН підготувала перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.
Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.
Дистанційна школа «Оптіма» відкрила безоплатний доступ до річних матеріалів для 1-11 класів. Після реєстрації всі бажаючі отримають посилання та паролі для входу.
Дистанційна школа «DAR» відкрила навчальну платформу для всіх учнів 7-11 класів.
Академія сучасної освіти «А+» сотворила онлайн-проєкт для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять у Zооm.
Команда «Jamm School» організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів.
Платформа сучасної освіти «ThinkGlobal Online» доєднує до живих уроків, надає навчальні матеріали та проводить додаткові активності для діток. Слідкуйте за розкладом.
Дистанційна школа «Liko Education Online» відкриває безплатний доступ до навчання на платформі «Liko Education Online» для всіх охочих. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за посиланням.
«Alterra School» відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів. Подробиці тут.
Освітня платформа «OkStudy» розпочала безоплатні та щоденні онлайн-зустрічі з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів тощо. Розклад щодня оновлюється в Telegram-каналі.
Комп‘ютерна Академія «ШАГ» організувала безкоштовну серію онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct. За оновленнями слідкуйте на сайті.
Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня плануються регулярні включення психологів.
Центр дистанційної освіти «Джерело» надасть вільний доступ до повного пакету «Слухач» (1-11 класи) для самонавчання. Реєстрація за посиланням.
Проєкт «School Navigator» надасть доступ до записів уроків, а також уроків у режимі реального часу українською, англійською та російською мовами. Реєстрація тут.
Математична онлайн-платформа «GIOS» відкрила безкоштовне підключення до платформи, реєстрація за посиланням.
Науково-дослідницька школа «Базис» спільно з Viber-спільнотою «Школа_інфо» проводять освітню ініціативу для учнів початкової та середньої школи України.
В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.
Загальне правило полягає в тому, що державні установи Норвегії спілкуються з громадянами в цифровій формі. Це стосуватиметься й українських біженців із тимчасовим колективним захистом.
Вебсайт Norge.no є путівником до цифрових державних послуг. Щоб отримати доступ до цифрових послуг, необхідно мати норвезьке електронне посвідчення особи.
Замовлення електронного посвідчення особи Якщо ви біженець з України, ви можете отримати електронне посвідчення особи, прив’язане до вашого смартфону. Це називається «Buypass ID у мобільному пристрої».
Ви повинні замовити своє електронне посвідчення особи з вебсторінки провайдера Buypass самостійно. Для замовлення та активації Buypass ID у мобільному пристрої необхідно відповідати таким вимогам:
• Ви повинні мати смартфон
• Ви повинні бути старше 13 років
• Ви повинні показати дійсний паспорт
• Ви повинні мати дійсний норвезький ідентифікаційний номер, зареєстрований у Національному реєстрі населення. Ідентифікаційний номер вказано на картці претендента на притулок, яку ви отримали від поліції після реєстрації в Норвегії.
• Ви повинні мати норвезьку поштову адресу, на яку зможете отримати код активації Buypass ID (необхідно показати паспорт під час отримання коду в поштовому відділенні)
Шукачі притулку та біженці в Норвегії мають право на медичну допомогу з фізичним та психічним здоров'ям, залежністю та лікуванням зубів. Детальніше за посиланням.
В знак солідарності, стоматологічна клініка TannlegeBislett вирішила надавати невідкладну стоматологічну домопогу безкоштовно українським біженцям в Осло. Деталі за посиланням.
Інформація, підготовлена NOAS (Норвезька організація з питань біженців), доступна за посиланням.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.