Посольство України в Королівстві Норвегія

, Київ 08:46

Зміцнення українсько-норвезького партнерства сприяє успіху реформ в Україні

12 квітня, 15:12

11 квітня 2018 року в українсько-норвезькому діалозі відбулася особлива подія – цього дня Посольство України в Осло стало місцем зустрічі членів парламентів України та Норвегії з групою українських та норвезьких підприємців, які беруть участь у розвитку ділових зв’язків між двома державами. 

«Українсько-норвезьке партнерство робить дедалі більш помітний внесок в успішний розвиток України, який має важливе значення для всієї Європи. Зміцнення міжпарламентського діалогу та активізація двостороннього економічного співробітництва відіграють у цьому ключову роль», – наголосив у своєму зверненні до учасників зустрічі Посол України в Королівстві Норвегія Вячеслав Яцюк. 

У свою чергу, Президент Стортингу Тоне Вільхельмсен Трьоен підтвердила налаштованість Норвегії продовжувати надавати дієву підтримку внутрішнім реформам у нашій державі. «Сприяння успіху України є також однією з головних цілей тісного українсько-норвезького міжпарламентського діалогу», – підкреслила спікер Парламенту Норвегії. 

Депутат Стортингу Олемік Томмессен представив ініціативу щодо створення Групи дружби з Україною у Стортингу. Норвезький політик підкреслив налаштованість Групи дружби з Україною сприяти дальшому зміцненню українсько-норвезьких відносин та активізації міжпарламентської взаємодії. 

Виступаючи від імені делегації українських парламентарів, які відвідують Норвегію в рамках програми українсько-норвезького міжпарламентського співробітництва, народний депутат України Олександр Кодола привітав створення у Стортингу Норвегії Групи дружби з Україною. «В Україні надають важливого значення цьому новому вияву солідарності з боку Норвегії у часи непростих викликів, перед якими опинилася наша держава», – наголосив народний депутат. 

У виступі Катерини Божкової, учасниці програми «Молоді підприємці», організованої Норвезько-Українською торговельною палатою, було відзначено зростаючу увагу з боку ділових кіл України та Норвегії до значних можливостей українсько-норвезького торговельного та інвестиційного співробітництва.

В урочистому заході в Посольстві України також взяли участь представники Міністерства закордонних справ Норвегії, члени Норвезько-Української торговельної палати, активісти української громади.