Посольство України в Королівстві Норвегія

, Київ 08:46

У Стортингу Норвегії розпочинає діяльність Група дружби з Україною

09 квітня, 12:50

В Україні вітають ініціативу норвезьких парламентарів щодо створення у Стортингу (Парламенті) Норвегії Групи дружби з Україною, що стане новим важливим виявом солідарності з боку Норвегії з нашою державою та ще одним підтвердженням зміцнення українсько-норвезького партнерства. На цьому наголосив Посол України в Королівстві Норвегія Вячеслав Яцюк під час зустрічі з Президентом Стортингу Тоне Вільхельмсен Трьоен, що відбулася 9 квітня 2018 року.

У свою чергу, Спікер Парламенту Норвегії підтвердила, що перша в історії українсько-норвезьких взаємин Група дружби з Україною дозволить посилити українсько-норвезьку міжпарламентську взаємодію та розширити можливості підтримки України з боку депутатів Стортингу. Як було повідомлено, Групу дружби з Україною у Парламенті Норвегії очолить авторитетний норвезький політик, колишній Президент Стортингу Олемік Томмессен.

Посол України ознайомив Спікера Стортингу з прогресом у реалізації внутрішніх реформ у нашій державі та зусиллями щодо протидії триваючій російській агресії. Вячеслав Яцюк висловив вдячність за послідовну позицію Норвегії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Особливу увагу у цьому зв’язку було приділено важливості посилення міжнародної солідарності у справі звільнення українських політичних в’язнів, які продовжують утримуватися на території Росії та в тимчасово окупованому Криму. Український дипломат також висловив сподівання на важливу роль депутатів Стортингу у забезпеченні належного вшанування у Норвегії 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У ході зустрічі Президент Стортингу повідомила про свою готовність відвідати Україну з візитом восени 2018 року на запрошення Голови Верховної Ради України.