Посольство України в Королівстві Норвегія

, Київ 22:53

Залишення на постійне місце проживання за кордоном

Консульський відділ Посольства Україниу Норвегії приймає клопотання про залишення на постійне місце проживання (ПМП) у Норвегії від громадян України, які отримали дозвіл на проживання від компетентних органів Норвегії.

1. При порушенні даного клопотання подаються такі документи:

 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з дійсною візою Норвегії чи інший документ, на підставі якого громадянин України виїхав за її межі та 4 копії з першої сторінки.
 • Чотири фотокартки розміром 35х45 мм.
 • Власноручно заповнену заяву-анкету (додаток 1) в чотирьох примірниках.
 • Оригінал і 4копії свідоцтва про народження заявника.
 • У разі, якщо заявник має дітей віком до 18 років - нотаріально посвідчені копії свідоцтв про їх народження - 4 примірника.
 • Нотаріально посвідчена копія свідоцтвапро шлюб та/або розірвання шлюбу (4 примірника). У разі переміни особою імені у Норвегії до заяви-анкети додається оригінал відповідного документа щодо підтвердження цієї зміни (наприклад, оригінал свідоцтва про шлюб), засвідчений Апостилем таз відповідним авторизованим перекладом українською мовою та 4 його копії.
 • 4 примірника нотаріально посвідчених заяв-згод батьків заявника, які проживають в Україні (додаток 2); в разі, якщо заявник має неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, - 4 примірника заяв їхніх законних представників про відсутність у них матеріальних претензій до заявника (додаток 3). У разі смерті зазначених осіб подаються копії свідоцтв про смерть (по 4 копії). Якщо вони пропали безвісти, - завірена копія рішення суду про їх визнання безвісно відсутніми (4 примірника).
 • Оригінала 4 копії нотаріально підтвердженої заяви-згоди колишнього чоловіка(ів)/дружини(ин), які є громадянами України, про відсутність у них матеріальних претензій до заявника
 • 4 примірника довідки з місця роботи заявника в Україні за останні п'ять років про відсутність до нього матеріальних претензій (додаток 4).
 • Нотаріально посвідченізаяви дітей віком від 14 до 18 років, які постійно проживають в Україні, про згоду на своє залишення на постійне проживання за кордоном разом з батьками або одним з них (додаток 5) - 4 примірника.
 • Якщо неповнолітні діти залишаютьсяна постійне проживання за кордоном з одним з батьків - 4 примірника нотаріально посвідченої заяви про згоду на це другого з батьків (додаток 6). У випадку смерті другого з батьків подається копія свідоцтва про смерть (4 копії). Якщо він пропав безвісти, - завірена копія рішення суду про визнання його безвісно відсутнім (у 4 примірниках).

2. Консульський збір за розгляд документів щодо оформлення постійного проживання в Норвегії становить 1800 норвезьких крон. Оплата перераховується на рахунок Посольства України у Норвегії № 7058.05.83219 (DnB NOR Bank). Незалежно від результатів розгляду клопотання консульський збір поверненню не підлягає.

3. Документи подаються до Консульського відділу Посольства особисто або надсилаються поштоюза адресою: Ukrainas Ambassade, Arbins gate 4, 0253 Oslo. Всідокументи обов’язково мають бути поданими у паперовій / картонній теці (portfoliomappe).

У разі, якщо оригінали документів маютьбути повернені поштою, Консульському відділу необхідно подати також передплачений конверт зі зворотньою адресою заявника (без штрих-коду та не "Smart", якщо лист рекомендований). При надсиланні конвертів звертайте увагу на діючі поштові тарифи (див. сайт пошти Норвегії за адресою www.posten.no ).

4. Після отримання Консульським відділом Посольства повідомлення компетентних органів України щодо клопотання заявника про залишення на постійне місце проживання приймається відповідне рішення.

 • При позитивному рішенні заявник зобов'язаний знятися з реєстрації (виписатися) з останнього місця постійного проживання в Україні (див. зразок заяви на зняття з реєстрації та вимоги до її оформлення), здати внутрішній паспорт до органів внутрішніх справ України за останнім місцем проживання в Україні та подати до Консульського відділу Посольства відповідні довідки (згадані дії можуть бути вчинені іншою особою на підставі нотаріально посвідченого доручення заявника).
 • Після подання заявником довідок, зазначених у попередньому пункті, або безпосередньої здачі внутрішнього паспорта та подання заяви про зняття з реєстрації (виписки) в Україні до Консульського відділу Посольства, в закордонному паспорті ставиться штамп з відповідним записом. Вартість послуги складає 360 норвезіких крон.
 • При негативному рішенні заявнику тимчасово відмовляється в задоволенні клопотання до усунення обставин, які цьому перешкоджають.

Консульський відділ Посольства України в Королівстві Норвегія
Керівник: Вишневська-Черкас Ірина Григорівна
Другий секретар (консульські питання)
Адреса: Арбінс гате 4, 0253 Осло, Норвегія. Переглянути на мапі
Телефон: (+47) 22 83 55 58
Факс: (+47) 22 83 55 57
Ел. пошта: consul@ukremb.no
Графік роботи:

Графік прийому громадян з консульських питань:

понеділок з 10:00 до 13:00

вівторок   з 10:00 до 13:00

середа     з 10:00 до 13:00

четвер     з 14:30 до 17:30 

п'ятниця   з 10:00 до 13:00

субота вихідний

неділя вихідний 

Телефонні консультації: понеділок-середа-п’ятниця з 15:00 до 17:00

Рахунок: 705805.83219, BIC DNBNOKK

 

Межі консульського округу:

Компетенція консульського відділу Посольства України у Норвегії розповсюджується на територію Норвегії.

Примітки:

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у неприймальний час.

Гаряча лінія Посольства України в Королівстві Норвегія: +47 90 92 70 40

ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України). 

 


Перелік консульських дій