Посольство України в Королівстві Норвегія

, Київ 23:36

Часті запитання

Шановні громадяни!

Посольство України в Королівстві Норвегія знаходиться за адресою: Arbins gate 4, 0253 Oslo. Найзручнішим варіантом добратися до Посольства з аеропорту Осло-Гардермоен (близько 35 хв.) є поїзди NSB або Flytoget до зупинки Nationaltheatret.

Прийом з консульських питань відбувається щоденно з 10:00 до 13:00  окрім четверга, в четвер - з 14:30 до 17:30.

Телефонні консультації з консульських питань проводяться у понеділок, середу та п’ятницю з 15:00 до 17:00 за номером (+47) 22 83 55 58.

Водночас, нагадуємо, що у виключних випадках загрози життю чи здоров'ю в Посольстві діє цілодобова гаряча лінія за номером +47 96 86 98 01.

Також своє запитання можна надіслати на скриньку consul@ukremb.no

Номер рахунку для сплати консульського збору 705805.83219, BIC DNBNOKK. Збір потрібно сплатити до відвідання Посольства і на прийом принести роздруковану квитанцію про сплату.

В окремих випадках, коли для вчинення консульської дії Ваша особиста присутність у Посольстві не є обов'язковою, послуга може надаватися із використанням поштової служби, бажано Rekommandert. У такому разі в конверт з документами необхідно вкласти ще один з Вашою домашньою адресою та марками на суму, достатню для повернення Вам оформлених документів поштою.

  

1. Я їду з Норвегії в іншу країну. Чи потрібна мені віза?

Інформацію про режим поїздок громадян України за кордон розміщено за посиланням http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice/entering-foreign-countries

У разі необхідності візи потрібно звертатися до Посольств цих країн у Норвегії. Їх контактні дані можна знайти на сайті МЗС Королівства Норвегії або МЗС цих країн.

 

2. Я вже перебуваю/перебував у Шенгенській зоні по діючій візі певний час або кілька разів. Скільки ще днів я маю право бути у країні-члені шенгенської зони?

Кількість днів можна підрахувати на калькуляторі за посиланням https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en  .

 

3. Мій товариш -іноземець хоче відвідати Україну. Чи потрібна йому віза?

Інформацію про режим поїздок іноземців до України розміщено за посиланням http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/entering-ukraine/visa-requirements-for-foreigners . Звертаємо вашу увагу, що громадяни, які проживають у Норвегії та документовані паспортом біженця або паспортом іммігранта, повинні оформляти візу для відвідання України.

 

4. У мене є документ, виданий офіційними органами Королівства Норвегія (свідоцтво про одруження, свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про набуття громадянства Королівства Норвегія тощо). Чи дійсний він для українських органів?

Для того, щоб виданий у Королівстві Норвегія документ був дійсним для України, на ньому слід поставити штамп «Апостиль» в офісі Фюлькесмана в Норвегії, зробити переклад на українську мову і нотаріально засвідчити підпис перекладача (це можна зробити і в Посольстві, і в Україні). Додаткову інформацію розміщено тут: http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/FAQ_nosupport

 

5. У мене народилася дитина. Які документи мені потрібно оформити в Посольстві?

Спочатку оформляєте належним чином Свідоцтво про народження дитини (див. п.4). Після цього в Посольстві можна оформити набуття дитиною громадянства України (див. тут: http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/citizenship/birth ) Після оформлення громадянства України можна замовити в Посольстві паспорт громадянина України для виїзду за кордон (див. тут http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration ). Звертаємо Вашу увагу, що внесення даних про дитину до паспортів батьків, включно із вклеюванням фотографії, скасовано.

 

6. У мене виникла необхідність отримати новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Чи можу я оформити новий ПГУВК у Норвегії? 

Посольство України у Королівстві Норвегія приймає до розгляду клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Детальна інформація з цього питання розміщена на сайті Посольства (див.тут: http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport/registration ). Вартість паспорта для дитини - 180 норв. крон, після досягнення 16-річчя і оформлення вперше- 630 норв. крон, дорослим - 1350 норв.крон, у разі втрати чи пошкодження - 1800 норв. крон.

 

7. За скільки місяців потрібно подавати заяву на оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон (т.зв. "закордонного паспорта")?

Виходячи з положень вітчизняного законодавства та частоти доставлення дипломатичної пошти до Посольства, ми рекомендуємо подавати заяву не раніше, ніж за 9 місяців.

 

8. Чи можу я оформити в Посольстві паспорт громадянина України (т.зв. "внутрішній паспорт") / вклеїти до нього нове фото після досягнення 25 та 45 років?

Ні. Оформлення паспорта громадянина України відбувається виключно за поданням заяви до підрозділу Державної міграційної служби України. http://dmsu.gov.ua/posluhy/pasport-gromadyanina-ukrajini

 

9. Як у Посольстві можна оформити документ про мій сімейний стан, щоб я міг/могла одружитися в Норвегії?

Під час Вашого особистого відвідання Посольства Ви можете підписати спеціальну заяву. У разі, якщо Ви до цього часу вже перебували у шлюбі, консулу також необхідно надати відповідний документ про недійсність попереднього шлюбу. На підставі Вашої заяви консул оформлює документ англійською мовою, що підтверджує Ваш сімейний стан. Консульський збір у цьому випадку складає 630 норв.крон.

 

10. Я змінив у Норвегії ім’я/прізвище. Чи можу я отримати в Посольстві паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище?

У випадку зміни імені (у тому числі у зв’язку з укладенням шлюбу) громадяни України, які відповідно до законодавства України вважаються такими, що тимчасово проживають за кордоном і досі на руках мають паспорт громадянина України (внутрішній паспорт), можуть подавати до Посольства України в Норвегії  клопотання про оформлення нового ПГУВК лише після заміни паспорта громадянина України на нове ім’я, який оформлюється в Україні відповідними підрозділами Державної міграційної служби України. Для цієї процедури потрібно відповідним чином оформити видані норвезькими органами документи (див.п. 4). http://dmsu.gov.ua/posluhy/pasport-gromadyanina-ukrajini/704-obmin-pasporta-gromadyanina-ukrajini-u-zv-yazku-zi-zminoyu-prizvishcha-im-ya-abo-po-batkovi

 

11. Чи можна в Посольстві оформити довіреність?

Так, можна. Для цього Вам потрібно при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер та квитанцію про сплату консульського збору залежно від типу довіреності. Про нотаріальні дії, які вчиняються в Посольстві, читайте тут: http://norway.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/notarial-services . Звертаємо Вашу увагу, що для вчинення нотаріальної дії людина повинна особисто з’явитися в Посольство.

 

12. Я буду виїжджати з України до Норвегії з дитиною, якій менше 16 років, без другого з батьків дитини. Чи потрібен мені дозвіл від батька/матері дитини?
Так, потрібен, якщо другий з батьків є громадянином України. Додатково пропонуємо скористатись інформацією з сайту Державної прикордонної служби (http://dpsu.gov.ua/ua/Viizd-za-kordon-nepovnolitnih-ditey). Звертаємо Вашу увагу, що виїзд дитини-громадянина України з України в супроводі одного з батьків без оформлення нотаріально посвідченої згоди другого з батьків-громадянина України можливий виключно в разі перебування дитини на постійному консульському обліку в Посольстві.

 
13. Брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються до України після тривалого перебування за кордоном, можна завантажи тут.

 


Консульський відділ Посольства України в Королівстві Норвегія
Керівник: Грабовецький Олег Васильович
Перший секретар (економічні і консульські питання)
Адреса: Арбінс гате 4, 0253 Осло, Норвегія. Переглянути на мапі
Телефон: (+47) 22 83 55 58
Факс: (+47) 22 83 55 57
Ел. пошта: consul@ukremb.no
Графік роботи:

Графік прийому громадян з консульських питань:

понеділок з 10:00 до 13:00

вівторок   з 10:00 до 13:00

середа     з 10:00 до 13:00

четвер     з 14:30 до 17:30 

п'ятниця   з 10:00 до 13:00

субота вихідний

неділя вихідний 

Телефонні консультації: понеділок-середа-п’ятниця з 15:00 до 17:00

Рахунок: 705805.83219, BIC DNBNOKK

 

Межі консульського округу:

Компетенція консульського відділу Посольства України у Норвегії розповсюджується на територію Норвегії.

Примітки:

У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у неприймальний час.

Гаряча лінія Посольства України в Королівстві Норвегія: +47 96 86 98 01

ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України). 

 


Консульські питання